Ocenění

Pomysli na Banksovu rehabilitaci! (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 29 Říjen 2018 19.00

Když u nás v roce 2000 vyšel román Consider Phlebas, mysleli na něj fanoušci science fiction ještě hodně dlouho poté. Mělo jít o vytoužený návrat do univerza Kultury, slavného cyklu space oper z pera skvělého britského spisovatele Iaina M. Bankse. Kultura se v českém překladu představila nejprve románem Líc a rub v překladu Viktora Janiše a přestože šlo o po všech stránkách povedený román, kvůli nevalnému zájmu čtenářů skončil ve výprodeji. Román Consider Phlebas vytouženou rehabilitaci nepřinesl, díky nečitelnému překladu o něj tentokrát nebyl zájem zcela po právu. Po takřka dvaceti letech dnes vychází v překladu zkušeného Richarda Podaného pod mnohem důvěryhodnějším názvem Pomysli na Fléba u nakladatelství Planeta9, které na příští rok slibuje další romány ze stejného univerza pod názvy Hráč a K čemu jsou zbraně. Nezbývá než v tom tentokrát nakladatele nenechat a konečně učinit z Kultury úspěšný cyklus i na českém trhu…

Pomysli-na-fléba

Iain M. Banks: Pomysli na Fléba

brožovaná, překlad Richard Podaný, obálka Luke J. Frost, 500 stran,  449 Kč

„Všichni budeme v pořádku. Všichni budeme naprosto v pořádku,“ tak se to říká těm, které vedeme do boje a možná i na smrt. Ať už se válčí pěstními klíny, anebo fúzními bombami. Říká to i Chameleon jménem Bora Horza Gobuchul před nebezpečnou akcí v tunelech pod Scharovým světem, kde se ukrývá uprchlý Mozek vládnoucí možná vědomostmi důležitými pro válku. A v galaxii opravdu válka zuří, vede ji Kultura a Idirská říše, explodují obrovské orbitální konstrukty a mrtví se počítají na miliardy. Bez konejšení se neobejdete: především proto, že ve skutečnosti v pořádku nebude nic a nikdo.

Pomysli na Fléba je úvodní román série Kultura od fenomenálního autora fantastiky Iaina M. Bankse, který je právě tak velkolepým vesmírným dobrodružstvím, jako bolestnou úvahou o křehkosti a smrtelnosti.

Ukázka z knihy:

planeta9-logo

882 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.