Ocenění

Poslední policajt čelí zkáze Země (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 10 března 2015 10.05

Americký spisovatel, dramatik a novinář Ben H. Winters vstoupil do světa literatury podivností nazvanou Rozum a cit a mořské příšery, parazitickou variací na nesmrtelnou klasiku Jane Austenové. Kniha byla sice úspěšná, ale mnoho uznání mu tedy nepřinesla. Toho se však po zásluze dočkal detektivní trilogií o posledním policajtovi, jenž řeší případy vražd v atmosféře beznaděje a rezignace před zničujícím dopadem asteroidu na planetu Zemi. U nás se série ujalo nakladatelství Triton a co nevidět se dočkáme úvodního dílu. Poznáte ho podle další skvělé obálky Milana Malíka a my vám z něho přinášíme obsáhlou ukázku v překladu Miroslavy Polové…

Posledni_policajt_obalka

Ben H. Winters: Poslední policajt

brožovaná, překlad Miroslava Polová, obálka Milan Malík, 272 stran, 229 Kč

Jaký má smysl vyšetřovat vraždy, když beztak všichni za půl roku zemřeme? Před touto otázkou stojí detektiv Henry Palace od okamžiku, kdy se v dohledu Země objevil asteroid, známý jako Maia. Není vyhnutí, nezůstala žádná naděje. Zbylo jen šest měsíců do dopadu.

Poslední policajt předkládá fascinující obraz pre-apokalyptických Spojených států: zatímco kostely a synagogy jsou přeplněné, ekonomika se hroutí a úroda hnije na polích. Po celém světě opouštějí lidé svou práci – Henry ne. Vyšetřuje smrt ve městě, kde jsou sebevraždy na denním pořádku, jenže tahle vypadá podezřele a Henry je jediný policajt odhodlaný zjistit pravdu.

Na jakých základech spočívá naše civilizace? Jakou hodnotu má život? Co byste dělali, co byste doopravdy dělali, kdyby byly vaše dny sečteny?

Ukázka z knihy:

TRITON-logo

930 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Kim — 10.3.2015 @ 11.57

    To zní moc pěkně. Až dočtu Algor, pořídím.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.