Ocenění

Pozvánka na PragoFFest 2016

Autor | Aktuality | Pondělí 18 ledna 2016 11.05

Sedmý ročník PragoFFestu s pestrým programem více než pěti set pořadů, v jehož rámci rovněž proběhne jubilejní dvacátý ročník PragoConu, se odehraje ve dnech od 28. do 31. ledna v prostorách Modré školy (Kupeckého 576, Praha Háje), jen pár desítek metrů od stanice metra. Hráči videoher si užijí mnoho desítek konzolí a počítačů a zahanbit se jistě nenechají ani fanoušci sci-fi, fantasy a hororu, z nichž mnohé potkáte v rozmanitých kostýmech. Herní část PragoFFestu přesahuje velikostí a pestrostí i podzimní herní veletrhy, přestože je pořádán neziskovým spolkem. Návštěvníci čtyřdenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her – od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní až po hry na hrdiny.

reklama_pgf2016

Je naplánován bohatý přednáškový a diskusní program o videohrách a chybět nebudou ani besedy a autogramiády s osobnostmi videoherní a YouTube scény. Připravují se také prestižní turnaje o ceny, včetně úvodního turnaje Mistrovství ČR v počítačových hrách o dvacet tisíc Kč. V programu je i přednáškový program pro hráče válečných her miniatur WarGameCon. Fanoušci sci-fi se dočkají pořadů o Star Wars a Star Treku, ale chybět nebude ani Doctor Who, Červený trpaslík a mnohé další seriály, filmy a knihy. Potěší i předváděcí stánky Matematicko-Fyzikální Fakulty UK či program FutureConu, věnovaný vědě a technice. Fanoušci Japonska a japonských kreslených fenoménů manga a anime ani letos nepřijdou zkrátka. Pro příznivce jiných kreslených fenoménů jsou připraveny pořady v ComicsConu a PoníConu (o seriálu My Little Pony).

Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a věnuje se literární fantastice. Hosty bude řada českých spisovatelů a spisovatelek i redaktorů časopisů. Fanoušci fantasy se mohou těšit na linie s fenomény jako Hra o trůny, Harry Potter a Pán prstenů (společně s dalšími fantasy a historickými tématy). Nightcon je určen příznivcům upírů, zombie, vlkodlaků a duchů, tedy hororu a paranormálna. MoveCon je určen těm, kdo se chtějí naučit základy tanců, bojových umění a šermu. Ve speciálním programu lze najít kostýmovou soutěž PragoCosplay, možnost vyzkoušet si dabing, seznámit se s únikovými hrami, zahrát si v simulátoru startrekovského můstku Artemis…

banner_pgf16_468x60

O PragoFFestu

PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý videoherní program a zajištěním lepší organizace a služeb (včetně občerstvení a ubytování). Festival pořádá neziskové občanské sdružení SFK Avalon, pořadatel série FFestivalů, ve spolupráci s fanouškovskými komunitami a kluby, ale i s profesionálními partnery. První PragoFFest v roce 2010 navštívilo přibližně 800 účastníků, druhý 1400, třetí přes 2000, čtvrtý přes 2400, pátý přes 3000, s rostoucí spokojeností. Šestý PragoFFest navštívilo 4300 fanoušků a hráčů.

logo_pragocon

513 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.