Ocenění

21. PragoFFest – velký festival popkultury

Autor | Aktuality | Pondělí 23 ledna 2017 19.40

Největší pražský festival popkultury proběhne od 2. do 5. února 2017. Modrá škola (Praha Háje) opět přivítá fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v hrách, filmech, seriálech, anime, comicsech, knihách, kostýmech. Připraveno je pro ně přes pět set pořadů. Hráči si užijí několik desítek konzolí a počítačů s videohrami, čtyřicet stolů s deskovými a karetními hrami. Návštěvníci čtyřdenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her – od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatury až po hry na hrdiny. Čeká je prezentace novinek, přednáškový program o videohrách, besedy s osobnostmi videoherní scény i turnaje o ceny…

plakat_pgf17

Pro fanoušky sci-fi je připraven program o Star Wars a Star Treku, Doctoru Who a podobně. Program FutureCon se věnuje vědě, technice a lidstvu. Pro fanoušky fantasy je sestaven program s tématy Hra o trůny, Harry Potter a Pán prstenů. Zkrátka nepřijdou ani fanoušci hororu (upíři, zombie, vlkodlaci…) v Nightconu. Pro fanoušky asijských kultur a japonských kreslených fenoménů manga a anime je letos připraven program hned ve dvou liniích. Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze. Mezi hosty se objeví čeští spisovatelé a spisovatelky fantastiky.

MoveCon nabídne možnost naučit se základy tanců, bojových umění a šermu. Ve speciálním programu lze najít kostýmovou soutěž PragoCosplay, možnost vyzkoušet si dabing, zahrát si v simulátoru Star Trek můstku Artemis, nakoupit u řady tematicky orientovaných prodejců. Vstupné se pohybuje od 150 Kč za čtvrteční večer až po 850 Kč za celý festival. Doprava metrem linky C na konečnou Háje. Parkování zdarma na velkém volném parkovišti. Šatna. Levné občerstvení. Možnost ubytování ve spacáku. Další informace o programu a službách naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

927 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.