Ocenění

Borgové se vrací v románu Petera Davida (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 31 října 2017 18.15

Od 25. října najdete na pultech domácích knihkupectví v pořadí již čtvrtou knihu Nové generace, odehrávající se po filmu Nemesis. Autorem tohoto stěžejního příběhu pro celý kvadrant alfa je čtenáři oblíbený a kritiky uznávaný spisovatel Peter David. Ve svém v rámci literárního Star Treku slavném románu, jenž předznamenává osud Federace na dlouho dopředu, se věnuje nejen posádce Enterprise-E, ale i dalším známým tvářím, ať už mezi admiralitou Hvězdné flotily či na diplomatickém poli. A protože se edici Star Trek nově pod hlavičkou nakladatelství Brokilon zřejmě daří, můžeme se těšit na mnohé další knihy. Chystá se Titan: Meč Damoklův či další Nová Generace: Větší než pouhý součet. Ještě předtím ale zpět k románu Před zneuctěním v naší ukázce…

Pred-zneuctenim-obalka

Peter David: Před zneuctěním

brožovaná, překlad Michaela Burock, obálka Jakub Schejbal, 296 stran, 288 Kč

Po dvě staletí nepoznala Federace větší hrozbu. Nepřítele tak diametrálně odlišného, že s ním nelze vést dialog. Nepřítele s jedinou myslí a jediným cílem: Přidat naše technologické a biologické charakteristiky k jejich.

Dvakrát Hvězdná flotila vzdorovala – dvakrát ztratila bezpočet lodí a zaplatila vysokou krvavou daň. Zničením trans-warpových koridorů se nechaly světy Federace ukolébat iluzí bezpečí a zavládl všeobecný názor, že z tohoto úderu se Borgové už nevzpamatují.

Ale jako každá mocnost zahnaná na samý pokraj existence, vlivu a moci, bojují Borgové o přežití každým kouskem svého bytí. Nebude jim nic upřeno, nebude jim nic zakazováno, nikdo je už nepřipraví o dominanci nad celou Galaxií.

Ukázka z textu:

brokilon_logo

1 349 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.