Ocenění

Připravte se na Monster Brawl!

Autor | Aktuality | Pondělí 17 října 2011 9.15

Původně měl být na tomto místě článek o akčním sci-fi dramatu Ocelová pěst (2011) s Hughem Jackmanem, který v něm hraje tak trochu futuristického Rockyho, ale, no, možná příště. Čistě náhodou jsem ale narazil na trailer k filmu Monster Brawl a nakonec jsem se rozhodl, že se prostě nemohu věnovat něčemu jinému. Nejrůznější filmové crossovery, v nichž se mezi sebou řežou oblíbení záporáci, nejčastěji z hororových snímků, snad bez výjimky nedopadly zrovna nejlépe (viz Vetřelec vs. Predátor a jeho pokračování, apod.). Dokonce ani zábavný Freddy vs. Jason (2003) nesklidil mnoho kladných ohlasů, což ale nebrání Monster Brawlu, aby se pokusil vydat podobnou cestou. Rozdíl je v tom, že se od začátku tváří jako by vypadl z projektu Grindhouse (2007). A docela mu to sluší.

Inu, do vážného počinu zkrátka nenacpete osm víceméně klasických hororových monster a už vůbec je pak nenecháte vytrhávat si navzájem střeva v jednom ringu. Hraje se přitom na dva týmy – nemrtví proti ostatním. Přes držku si dá Frankenstein s Vlkodlakem, Kyklop se slušně nepřeložitelnou Witch Bitch, Paní Upírová s Mumií a Supermanův bratr Zombie Man s bahenní příšerou Swamp Gutem. Vypadá to tedy na pořádný masakr a teď si zkuste představit tu švandu, kterak se je pořadatelé budou snažit všechny pochytat a připravit k zápasu. Na hlubokou příběhovou linku zapomeňte, půjde o krvavý nářez. Nic víc, nic míň.

Překvapivě celkem rozsáhlý je seznam herců, byť většina jmen českému divákovi asi moc neřekne. Každopádně, uvidíme Davea Foleye, ve vtipné trojroli Roberta Mailleta, profesionálního wrestlera Kevina Nashe, nebo dokonce wrestlingového manažera Jimmyho Harta alias sebe samého. Třešničkou na dortu je účast Lance „Bishopa“ Henriksena, jakožto komentátora zápasů. Jenom není úplně jasné, jestli se v Monster Brawlu objeví, nebo jenom propůjčí hlas. Malou vadou na kráse je jméno režiséra, protože kvalita jeho předešlých snímků je opravdu nevalná, ale znáte to – nečekejte mnoho a ono vás to příjemně překvapí.

742 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.