Ocenění

Příšerky bez omezeného ručení vás znovu rozesmějí

Autor | Aktuality | Úterý 10 července 2012 7.30

Příšerky s.r.o. (2001) se řadí k absolutní špičce mezi animáky a zároveň se díky nim mnozí poprvé setkali s úspěšným Pixarem, a tak jsou pro nemalé procento diváků srdcovou záležitostí. A proto není divu, že jsou internetové diskuze, týkající se pokračování, nebo lépe řečeno prequelu, plné natěšených fanoušků, kteří se už takřka rok před uvedením filmu do kin nemohou dočkat. Původní film patří k nejlépe zpracovaným po technické i obsahové stránce. Od Univerzity pro příšerky, která má premiéru 20. června 2013, se mimo to čeká i opětovné přivození životu nebezpečného záchvatu bránice. A nutno podotknout, přestože hlavní hrdinové tentokrát nebudou řešit problémy s nechtěným (v trochu jiném slova smyslu) dítětem na krku, vše se zdá být v tomto směru na dobré cestě.

Jak už dostatečně napovídá název, tentokrát se vrátíme do studentských let Jamese P. Sullivana a Mika Wazowského a příběh se bude točit kolem vývoje jejich vztahu. V době, kdy navštěvovali Univerzitu strachu, zdaleka nebyli nejlepší přátelé, jak si je můžete pamatovat z prvních Příšerek. Naopak, prováděli si naschvály a stávali se terči vzájemných kanadských žertíků. Nebo se spíš z většiny Mike stával terčem Sulleyho posměchu? To se dozvíme časem, stejně jako snad i nějaké info o hlubší zápletce. Níže uvedený teaser trailer je sice vtipný až na půdu, ale hodinu a půl stopáže si výhradně na humorných scénkách nedovolil vystavět ani Mr. Bean v Největší filmové katastrofě (1997).

Tomuhle se říká diskokoule!

Příjemné zjištění je, že hlavní kvartet původních dabérů z Příšerek s.r.o. propůjčí své hlasy známým postavám i zde, takže znovu uslyšíme Johna Goodmana, Billyho Crystala, Franka Oze a Steva Buscemiho. Tedy, pokud jejich přednes tradičně nezabije české namluvení a na plnohodnotný zážitek si nebudeme muset počkat až do vydání DVD. Distribuce v originálním znění alespoň do některých kin by byla jistě vítaným krokem, ovšem vysvětlujte to svým dětem, pokud už snad nějaké máte…

532 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.