J. J. Abrams si našel nové televizní hračky (trailermánie)
Jeffrey Jacob Abrams alias J. J. si v poslední době dělá v Hollywoodu, co chce, a podle toho to tak občas i vypadá. Jako režisér si v ultramoderním vizuálním pojetí pohrál se Star Trekem, čímž u někoho vzbudil nadšení a u jiných přesný opak (zvláště skalní trekkie by ho na potkání vykostili žabikuchem). A podobné reakce se dají čekat i u Star Wars, už jen to, že oba tyto v mnohém dosti protichůdné kulty má pod palcem jeden režisér, budí oprávněné rozpaky. Ovšem nejen filmem Abrams živ je, vždyť je tu také jeho stará známá televize a s ní i seriály – tu vcelku povedené (Fringe, Person of Interest), jindy stupidní až běda (Revolution). Abrams se v roli producenta letos chystá hned na dvě seriálové novinky…
Almost Human
Tou první bude Almost Human na stanici Fox. Jde o scífko zasazené do blízké budoucnosti roku 2048. V hlavní roli se představí policista Johne Kennex (v roli Karla Urbana), jenž přežije brutální útok a po sedmnáctiměsíčním kómatu si toho zrovna moc nepamatuje. Musí se vypořádat s pořádnou sbírkou psychických problémů, k nimž náleží i problémy přijmout svou novou syntetickou část těla… Ne, nejde o dalšího Robocopa, i když jisté spojení by tu samozřejmě bylo. Tak třeba to, že do policejního sboru jsou vedle lidí přijímáni androidi, k nimž má Kennex silnou averzi. Ovšem není android jako android a třeba i tenhle minulostí pronásledovaný polda si dokáže najít robotického parťáka, kterého nehodí pod kola projíždějícího tiráku… Jen doufejme, že to Abrams neokoření svým oblíbeným mystériem jakéhokoli druhu a že se Urban nenechal uvrtat do nějaké přiblblé parodie na drsnou detektivku.
Believe
Pořádnou dávku mystérií si pro nás Abrams jistě schoval v na stanici NBC připravovaném seriálu s příznačným názvem Believe. Svádí to k doplnění slov and donʼt ask, ale dejme tomu šanci, vždyť pilotní díl napsal a režíroval Alfonso Cuaron, jenž je spolu s Abramsem rovněž producentem seriálu. Levitace, telekineze, předvídání budoucnosti a další schopnosti v sobě objevuje osiřelá dívenka Bo už od svých dvou let. Není divu, že o ni projevují značný zájem ti, co by měli zálusk využít její dar ve svůj prospěch. Obzvláště, když se s věkem její schopnosti zvyšují. Jejím ochráncem se má stát Tate, nespravedlivě odsouzený k smrti, jen ho dostat z vězení… Na svém útěku potkávají lidi, kterým často navždy změní život, přesto se nesmí ani na okamžik zastavit.
1 577 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora
Ohledně té hlášky o skalních trekkies – I beg to differ. Nebudu se hádat, jestli jsem dostatečně skalní – ale mně se Džejdžejovy filmy líbí. Jsou tam sice místy logické díry zvíci té, co je údajně ve středu Galaxie, ale upřímně, kdo vyrostl na TOS a jejích logických dírách, toho už moc nerozhodí. Nikoliv jako remake, ale jako restart, alternativa, mě ty filmy bavily víc než sterilní Voyager nebo trapná Enterprise. Nehledě na dosucha vyždímanou TNG a její filmové katastrofy.
tedy nevím, ale viděl jsem skoro tři série (důsledek existenciální krize) a fringe je děsivá krávovina 🙂 běžně ho na přednáškách používám k dokladování zcestných laických představ o vědě.
Gaargu, co to učíš?
Po pravdě řečeno, na Fringe jsem se nedíval, ovšem vycházím z obecného hodnocení série. Nemluvě o tom, že i mezi úspěšnými seriály je řada „děsivých krávovin“ a povětšinou to bývá věc názoru… s čímž zpravidla nemají zcestné laické představy o vědě mnoho společného (tím bychom totiž vyloučili 99% vědeckofantastických seriálů).
Fringe byl pro mě výborný seriál, zejména po scénaristické stránce, charaktery postav, jejich motivace a chování byly uvěřitelné a nebývale konzistentní, což se bohužel nedá říct o drtivé většině sci-fi produkce, mezi kterou spadá například zmíněné Revolution – pro mě jen vycpávka scifisticky slabšího období. Že opravdová věda padá na oltář rychlé akce a zábavnosti, je jasné, stejně jako je jasné, že choroby v House M.D. mají poněkud (eufemismus) rychlý vývoj a House je neléčí zrovna v logické posloupnosti.
Jinak jsem shlédnul všechny ST seriály i filmy a Star Trek v Abramsově pojetí mě téměř nadchnul. I přes ty logické lapsy. Osvěžující, jiné a přitom plné vtipných odkazů na původní Star Trek univerzum. Uvidím, jestli zůstanu pozitivně naladěn i u jeho druhého počinu, pochybnosti tu jsou.
Každopádně jsem zvědavý, jestli budou Almost Human/Believe víc Fringe a nebo spíš Revolution…
Na poslední JJ film furt čekám, ale jsem zvědavá.
Nejsem z toho u vytržení, ale ani to nezahazuji. Prostě další film.
No… u Fringe jsem se strašlivě nudila. Dala jsem čtyři díly a sekla s tím. Bohužel buď jsem nějak nebyla v tom správném rozpoložení, aby mě to dostalo, což nevylučuje další šanci. Nebo jsem prostě udělala správnou věc a ušetřila spoustu hodin života.
Na Revolution nemám názor, viděla jsem asi dva díly.
Mnohem raději bych si to asi přečetla, ale to už tu přeci bylo :).
Ty nové můžou být zajímavé. No… uvidíme.
Pokud jde o šílenosti poslední doby, co mě docela dostaly, tak bych zmínila neJJ „Událost.“
Ale jinak je to fakt slabota. Ještě že máme knížky :).