Ocenění

Projekt 100: Velká sci-fi na velkém plátně

Autor | Aktuality | Pondělí 4 Září 2017 10.00

Projekt 100 přinesl do českých kin za dobu své existence od roku 1995 největší a nejprestižnější kolekci klasických filmů, které zhlédlo přibližně 830 000 diváků. V roce 2012 byl celý projekt inovován a rozdělen do každoročně se opakujících programových bloků mapujících historii světové i domácí kinematografie (americká klasika, evropská klasika, česká klasika, kultovní filmy 90. let). Po pěti letech vdechuje Asociace českých filmových klubů Projektu 100 nový život, když se vrací k formátu kolekce filmů. Ta však nebude nahodilá, ale bude vybrána vždy podle přesně daného klíče. Tímto klíčem bude postupné představování základních filmových žánrů a jejich vývoje od počátku ke dnešku. Kromě projekcí ve všech dobrých českých kinech bude posílen i edukativní charakter celého projektu, který cílí i na školy a děti všech věkových skupin (Cesta do pravěku je až do 30. června 2018 dostupná exkluzivně pro školní projekce).

projekt100-letak

Jako první žánr se představí atraktivní sci-fi. Cesta časem i historií kinematografie začne u prvního filmového kouzelníka (Cesta na Měsíc), bude pokračovat českou stopou (Cesta do pravěku), zastaví se v Hollywoodu (Planeta opic) a přes jednoho geniálního evropského autora (Brazil) se dostane až do virtuální reality, která nás všechny obklopuje (Matrix). Projekt 100 letos vtrhne do českých kin 14. září 2017 a bude zahájen tematickým víkendem v pražském Biu Oko. Kromě uvedení celé letošní kolekce čekají návštěvníky i přednášky k filmům Matrix a Planeta opic, workshop filmových triků pro děti, koncert Pandoo, sci-fi slam poetry či filmbrunch s filmem Brazil.

projekt100-logo

634 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment by Slarque — 4.9.2017 @ 18.56

    Cestu na Měsíc, Cestu do pravěku i Brazil jsem v kině viděl, ale původní Planetu opic na velkém plátně bych si docela nechal líbit.

    Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.