Ocenění

Prolomí Bažináč temné Prokletí?

Autor | Aktuality | Pondělí 21 listopadu 2011 9.50

Komiksový scenárista Alan Moore má v nakladatelství BB Art jistě mnoho fanoušků, alespoň tomu nasvědčuje hezká řádka titulů, kterým se dostalo českého vydání. Důležitou roli tu samozřejmě sehrál i fakt, že Moore patří neoddiskutovatelně k nejvýznamnějším komiksovým scenáristům vůbec, ale to nic nemění na faktu, že první Bažináč vydaný v roce 2003 si u nás nevedl prodejně příliš dobře a pokračování z roku 2009 mělo pro změnu už v barvě tento nelichotivý trend zlomit. Zda se tak stalo nebo ne, je těžké odhadnout, každopádně se můžeme co nevidět těšit na třetí knihu o zmutovaném muži z bažin. A dost možná bude platit otřepané do třetice to nejlepší, protože tentokrát přispěchá na pomoc samotný John Constantine alias Hellblazer. Učaruje Bažináč konečně i českým čtenářům?

Swamp Thing – Bažináč 3: Prokletí

vázaná, překlad Viktor Janiš, 192 stran, 499 Kč, vychází 21. listopadu 2011

Pod termínem „Americká gotika“ si obvykle představíme přísného chlápka s vidlemi a jeho neprovdanou dceru. Ale soubor Moorových povídek o Bažináčovi, známých pod tímto jménem, obnáší větší hrůzy než nějaké vidle: vodní upíry, vlkodlaky, sériové vrahy a zombie. Žádná hororová klišé, v Moorově podání z nich jde opravdu strach. A kdo bude Bažináčovi průvodcem do amerického srdce temnoty? Jistý John Constantine… čaroděj v trenčkotu, který se poprvé objevil právě v Bažináčovi. A získal si takovou popularitu, že později dostal vlastní titul – Hellblazer.

„Jsem pěkný hajzlík. Zeptejte se, koho chcete.“ Těmito slovy se Bažináčovi představí čaroděj John Constantine alias Hellblazer a vyšle ho na objevitelskou cestu, která jej zavede od nejtemnějších končin Ameriky po samé kořeny jeho dlouho skrytého dědictví. Tato klasická sága od legendárního tvůrčího týmu v čele s Alanem Moorem, Stephenem Bissettem, Johnem Totlebenem a Rickem Veitchem redefinovala Bažináče jako mocného elementála s potenciálem stejně ohromným jako Země sama.

783 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.