Ocenění

Raubíř Ralf aneb jak nebýt hrdinou

Autor | Aktuality | Úterý 4 září 2012 7.15

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli by postavy z videoher mohly vést kromě své obvyklé práce, tedy poskakování po obrazovkách počítačů, konzolí a automatů, i vlastní život mimo hlavní dění? Scenáristé animovaného filmu z Disneyho produkce Raubíř Ralf, jenž bude v českých kinech uveden 15. listopadu, se nad tím zamysleli a přidali navrch ještě další motiv – jak záporáci snášejí, že je nikdo nemá rád? Odpovědí na obě otázky bychom se měli dočkat právě v Ralfově dobrodružství, protože zrovna on je jedním takovým antagonistou v jednoduché osmibitové arkádě už hezkých třicet let. Utápí se v depresích a touží být klaďas tak dlouho, až se v něm jednoho dne něco zlomí a svou hru opustí. Jenže nepočítá s tím, že svým činem rozpoutá kolotoč neblahých událostí a bude se muset stát hrdinou nejen v rámci zaměstnání.

Raubíř Ralf zatím vypadá jako jedna z těch atraktivnějších animovaných záležitostí tohoto roku. Stále jde primárně o rodinnou komedii, a tak na nějaké utržení tvůrců ze řetězu a rating 15+ můžeme rovnou zapomenout, přesto se ve filmu skrývají jisté ambice. Třeba nahlédnutí do různých herních světů působí zajímavě a v traileru naznačená akční pasáž dokáže zaujmout. Navíc je zde dost prostoru pro narážky na nejen současnou videoherní kulturu (třeba skrze camea některých známých charakterů) a ty by mohly vzbudit zájem i u sorty lidí mimo obvyklé publikum žánrových filmů.

Ukázka českého dabingu.

Snímek režíruje spíše neznámý Rich Moore, který má ovšem bohaté zkušenosti s animovanou tvorbou. Mimo jiné má na kontě některé epizody Simpsonových (1989) a Futuramy (1999). Ralfovi propůjčí hlas John. C. Reilly a dále uslyšíme třeba Jane Lynchovou (doktorka Freemanová z Dva a půl chlapa), Alana Tudyka nebo Eda O’Neilla. Anebo také ne, pokud půjdete na česky dabovanou verzi. Ta sice není podle traileru až tak hrozná, ale stejně za originálem značně zaostává.

Původní verze je úplně jinde než česká.

692 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.