Ocenění

V Londýně řádí mstivý duch… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 23 července 2015 14.35

Policista Peter Grant se po zrovna uzavřeném policejním výcviku začíná pomalu smiřovat s tím, že ho čeká k uzoufání nudná kancelářská práce. Jenže pak provede jeden krajně nezvyklý výslech na místě vražedného činu a tím na sebe upozorní nekonvenčního inspektora Thomase Nightingala, který si ho vezme do učení. Místo kanclíku si tak musí zvykat na takřka neobydlenou prostornou vilu, kde mu vedle nového nadřízeného dělá společnost už jen zvláštní dívka, která zcela zřejmě není tak docela člověk. A to je jen začátek, po němž si Peter na nedostatek vzrušení stěžovat opravdu nebude. Aaronovitchova městská fantasy přináší uzavřený, zábavný a čtivý příběh, v němž vedle humorných scén není nouze ani o akci a krev…

Aaronovitch-Reky-obalka

Ben Aaronovitch: Řeky Londýna

brožovaná, překlad Milan Žáček, obálka Kateřina Bažantová, 280 stran, 289 Kč

Jedna z nejúspěšnějších městských fantasy uplynulého desetiletí vás zavede do Londýna, ve kterém u policie slouží čarodějové a po ulicích se prohánějí zlovolní duchové či božstva na válečné stezce.

Jmenuji se Peter Grant. Ještě nedávno jsem byl obyčejný četnický zelenáč v řadách londýnské Metropolitní policie. Jedné noci jsem se ale při vyšetřování jisté vraždy pokusil získat svědeckou výpověď od muže, který byl sice mrtvý, ale jinak znepokojivě výřečný, což mi zajistilo pozornost vrchního inspektora Nightingalea, posledního čaroděje Anglie. A právě tehdy začal můj příběh.

Nyní jsem policejní detektiv a čarodějův učeň, první učedník za padesát let, a můj svět už není zdaleka tak jednoduchý, jak býval.

„Vynikající městská fantasy, kterou byste si měli přečíst.“

– Patrick Rothfuss

„Na Aaronovitche si dejte dobrý pozor.“

– Peter F. Hamilton

Ukázka z knihy:

Související odkazy:

Ediční plán nakladatelství Argo pro rok 2015

argo-logo

1 537 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment od Toolshed — 23.7.2015 @ 16.32

    Už odvtedy, ako sa to objavilo na edičnom pláne, sa mi to zdá zaujímavé

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.