Ocenění

Robert Reed a jeho Velká loď

Autor | Aktuality | Úterý 24 ledna 2012 8.00

Titulek přímo svádí k vtípkům o tom, že si tou Velkou lodí spisovatel Robert Reed musí něco kompenzovat, anebo že už odrostl hrátkám s lodičkami ve vaně a teď si hraje s těmi vesmírnými alespoň ve své fantazii… Ovšem ten, kdo už Velkou loď navštívil (šanci jste měli v několika kratších pracích vydaných i česky), ten ví, že by to byly jenom kecy, protože tohle je jednoduše velkolepě pojatá space opera plná toho, čemu se v nedostatku slov říká „pocit údivu“. Přátelé, ano, máme tu konečně pořádnou vesmírnou science fiction, u které se budete na Scottova chystaného Promethea těšit ještě víc, než doposud. Nakladatelství Laser-books s vydáním románu poměrně dlouho otálelo, ale hlavní je, že nakonec se na českém trhu objeví a přinese s sebou vytoužené vesmírné dobrodružství plné akce, úžasných objevů a fantazie.

Robert Reed: Dřeň

brožovaná, překlad Tadeáš Pelech, obálka Stephan Martiniére, 350 stran, cena 299 Kč

Galaktická loď větší než planetární světy, obydlená rozmanitou společností mimozemských ras, tajemné plavidlo staré miliony let, ovládané téměř nesmrtelnou lidskou posádkou, která ji objevila prázdnou na okraji galaxie. V samém středu se nachází celá planeta…

Planeta, při jejímž průzkumu snad bude odhaleno tajemství původu Velké lodi. Ovšem tato naděje se střetne s krutou realitou, když se posádka dostane na povrch planety a objeví svět připomínající peklo. Jejich přítomnost navíc pravděpodobně spustí rozsáhlé a nevysvětlitelné změny, jež mohou ohrozit samotnou existenci Velké lodi, včetně životů posádky a cestujících.

Román Dřeň je samostatnou částí úspěšného cyklu, z něhož v českém překladu známe už několik kratších prací.

1 550 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Lamahe — 24.1.2012 @ 23.20

    Takže Morek sa nám zmenil na Dřeň…hmm v Slovenčine by dobre znelo aj špik 😉 Ale NSO pokračuje – haleluja!!

  2. Komentáře by Julianne — 25.1.2012 @ 13.04

    Na to se budu těšit, povídky z téhož světa jsou skvělé!

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.