Ocenění

Odhalte tajemství románu Icehenge (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 24 Červenec 2015 9.30

Když v roce 1995 ukončilo z ekonomických důvodů svou činnost nakladatelství Laser, z právě připravované knihy Icehenge se zachovalo jen pár signálních výtisků, které se v následujících letech prodávaly až za dvacet tisíc korun. Po dvaceti letech se nakladatelství Laser-books k této na českém trhu téměř bájné knize konečně vrací a tentokrát se jistě dostane i na širokou čtenářskou veřejnost. Samostatný román jednoho z nejuznávanějších současných spisovatelů science fiction vyjde v rámci knižní řady Mistrovská díla science fiction s magickou obálkou výtvarnického mistra Johna Harrise i s nezbytným obsáhlým autorským profilem a my vám z knihy jako první přinášíme obsáhlou ukázku…

Icehenge-obalka

Kim Stanley Robinson: Icehenge

brožovaná, překlad Robert Krajča, obálka John Harris, 376 stran, cena 289 Kč

Na severním pólu Pluta stojí záhada: obrovský kruh vztyčených ledových bloků, vystavěných na způsob pozemského Stonehenge – jenže desetkrát větších, osaměle zářících na samotné výspě Sluneční soustavy. Co je to? Kdo je tam postavil?

Tajemství se patrně skrývá v chaotických desetiletích marsovské revoluce, ve ztracených vzpomínkách těch, kdo žijí celá staletí.

Mohla tudy letět jistá kosmická loď, už desítky let zapomenutá – pokud na ní přežila posádka. A pokud tato loď vůbec kdy existovala…

„Spletité a elegantní zkoumání otázek mysli a paměti.“ - Samuel R. Delany

Ukázka z knihy:

laser-logo

1 249 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Comment by PMarek — 25.7.2015 @ 20.24

  Senzační zpráva ! A tady ticho po pěšině. Legendární titul vzhledem k vydavatelským peripetiím s prvním vydáním. Ale myslim, že by to stálo za to i bez toho. Těším se. A doufám, že je nás víc. Jen jsou ti ostatní někde na dovolené, bez připojení. :-)

 2. Comment by Dilvermoon — 28.7.2015 @ 18.39

  Je nás víc. Minimálně dva :-) Jsem velmi zvědav, jak moc se autor trefil do skutečné podoby Pluta. Ještě před příletem New Horizons o něm nebylo známo v podstatě nic. A musím pogratulovat NASA, že si jí podařilo přílet sondy pěkně načasovat na termín vydání knihy.

 3. Comment by PMarek — 14.8.2015 @ 8.48

  Legendární kniha je připravena cestovat se mnou na dovolenou :-). Nicméně autorský medailonek vždycky přečtu ihned, jak knihu přinesu domů, a v něm jsem si všimnul u autorova titulu The Years of Rice and Salt poznámky, že se připravuje k vydání v Laser-books. Skvělá zpráva !

 4. Comment by standa.e — 29.9.2015 @ 20.49

  Icehenge. Přečteno. Spokojenost. Asi se mi nejvíc líbila ta střední pasáž (prostřední novela) a Nederlandův výlet pod širák. Kniha je pomalá stará škola… A tak nějak ve mně opět vyvolává podezření, zda by domácí autor dokázal ustát tu neakčnost a nedobrodružnost, v níž se kniha přelévá. Vlastně jde proti logice standardně chápaného („žánrového“) příběhu, kdy se od rozprav, poezie, vědeckých článků a tajuplného objevu dostáváme k revoluci. Nikoliv naopak, jako je tomu u Robinsona.

  Ani si nejsem jistý, zda je dobře nebo špatně, když jsem finální „možnávysvětlení“ vyvodil poměrně dlouho před koncem a když jsem stejně brzo seznal, kdo byla ona vysoká žena v Británii, s níž se, Nederland, jen letmo setkal.

  Možná těch osobních náhod bylo příliš mnoho. I když… Sluneční soustava je malá, jak by řekl klasik…

 5. Comment by standa.e — 29.9.2015 @ 20.55

  (Jinak že jsem si k Icehenge odskočil po Reynoldsově Transportu ledu je fakt jenom náhoda ;-) Ale zase to bylo zajímavé srovnání.)

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.