Ocenění

Robokalyptický konec světa se blíží… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 11 ledna 2013 7.50

Newyorský spisovatel Daniel H. Wilson je inženýrem robotiky, z čehož plyne i jeho fascinace roboty i v literární tvorbě. Česky už známe krátký román pro děti Chlapec a jeho robot (2011, česky Knižní klub 2012), kterým sice nijak zvlášť neoslnil, ale rozhodně ani neurazil. Něco zcela jiného by měl nabídnout bestseller Robocalypse (2011), jenž se stal jedním z hitů předloňské sezóny a nyní se dle něj točí film režiséra Stevena Spielberga. Jak už název napovídá, téma je vcelku otřepané – roboti smáznou lidstvo jako podřadnou rasu a ujmou se vlády nad Zemí, což se samozřejmě nelíbí hrstce přeživších, kteří se chopí nekrvavého odboje. Zápletka tedy slibuje množství akce, v níž se budou Amíci (mezi nimi i kyborgizovaní „zombie“ borci) snažit zničit umělou inteligenci zvanou Archos.

Daniel H. Wilson: Robokalypsa

vázaná, 376 stran, 279 Kč, vydá Euromedia Group – Knižní klub v lednu 2013

V ne příliš vzdálené budoucnosti se vyspělé technologie řídící svět lidí obrátí proti svým stvořitelům. Za pomoci superinteligentního stroje zvaného Archos se jim podaří téměř kompletně vyhladit lidstvo; ti, co přežili, však ukryti chystají odvetu…

Science fiction technothriller o zoufalém boji člověka proti vzpouře strojů – zdá se to jako otřepané téma, Daniel H. Wilson, původním povoláním inženýr robotiky, ho však dokázal zpracovat tak lákavě a originálně, napínavě, drsně a zároveň humorně, že se jeho námětu chopil slavný Steven Spielberg a natáčí podle něj film (premiéra ohlášena na duben 2014, český distributor: Bontonfilm).

Ukázka z knihy

632 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.