Ocenění

Zlodějský tým Robot a Frank vás obere na počkání

Autor | Aktuality | Úterý 17 července 2012 7.30

Staromódní a zatrpklý vysloužilý zloděj Frank žije v nepříliš vzdálené budoucnosti a s novými technologickými vychytávkami si zrovna netyká. Navíc bydlí sám a jeho dvě dospělé děti si o něj pomalu začínají dělat starosti. Nebylo by lepší tátu přestěhovat do domova důchodců? Ale co by pak v názvu dělalo slovo robot? Právě umělý pomocník, kterého Frank dostane od syna, ho nakonec zachrání od nudného hraní binga s kapačkou zavedenou do žíly. Tím se ale penzistovo dobrodružství teprve rozjíždí. Brzy totiž přijde impuls, jenž nakopne staré instinkty a touhu po bohatství a přes prvotní odmítání nového způsobu života si uvědomí, že by robotického společníka mohl využít k daleko užitečnějším věcem, než je zalévání zahrádky nebo příprava zdravé snídaně.

Robot & Frank z traileru působí jako velmi zdařilá kombinace inteligentní komedie s prvky dramatu. Srdceryvná linka o navazování přátelství a chytání druhé mízy na stará kolena určitě nenechá jedno oko suché. Není ale, proč se netěšit. Vedle všech Bitevních lodí, Avengers, Prometheů, Mužů v černém a dalších letošních velkolepých sci-fi blockbusterů půjde o příjemně seriózní žánrový odklon od mainstreamové produkce. Jen je škoda, že vzhledem ke světové premiéře 24. srpna  snímek  stále ještě nemá českého distributora.

Z letošního Sundance Film Festivalu si filmaři odnesli cenu Alfreda P. Sloana.

V hlavní roli se představí excelentní Frank Langella a robotovi propůjčí hlas Peter Sarsgaard. Dále uvidíme mimo jiné Liv Tyler, Jamese Marsdena a Susan Sarandon. Režíruje Jake Schreier, pro kterého jde o celovečerní debut. Těšíte se?

598 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.