Ocenění

Do Západozemí příjíždí Rytíř Sedmi království (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 9 Říjen 2014 9.15

George R. R. Martin je mistrem prokrastinace a z tolik vytoužené práce na dalších svazcích věhlasné Písně ledu a ohně se často a rád nechává vyrušit. V posledních letech se tak vedle spolupráce s tvůrci úspěšného seriálu Hra o trůny věnoval například dalšímu rozvoji společného vesmíru Divokých karet, jehož je dlouholetým editorem, sestavování řady antologií ve spolupráci s Gardnerem Dozoisem a tu a tam si odskočil i do historie svého Západozemí, aby mimo jiné vytvořil postavu potulného rytíře Duncana Vysokého, prostého původem i myšlením, jehož na cestách doprovází jeho panoš a svěřenec Egg. Ve svém prvním souhrnném vydání se trojice novel dostává i na český trh a my vám z knihy přinášíme obsáhlou ukázku…

George R. R. Martin: Rytíř Sedmi království

vázaná, překlad Richard Podaný, obálka Marc Simonetti, 280 stran, 298 Kč

Dlouho před tím, než Targaryenové ztratili Železný trůn, dlouho poté, co přišli z Valyrie a sjednotili Sedm království, ale jen krátce poté, co říši poničila a rozervala vedví Černožárova vzpoura, křižoval krajem potulný rytíř ser Duncan Vysoký. Anebo Dunk, co vypil truňk? Je totiž nízkého rodu a ke svému rytířství přišel, sám ani neví jak.

Zemí stále zmítají následky dynastické roztržky, vládnoucí rody spřádají intriky a nikdo pořádně neví, jestli vládne král, anebo jeho Ruka, lord Krvevran s pověstí černokněžníka, který má všude svoje špehy. Ser Duncan je trochu naivní mladík, který bere rytířskou čest až příliš vážně a všechno raději řeší selským rozumem a silou svalů svého nadměrně urostlého těla. Ale je těžko se do mocenských pletich nezamotat, když jej na cestách provází panoš Egg, který je něčím víc, než se zdá být.

Trojice volně propojených novel George R. R. Martina, zasazená do doby před dějem Hry o trůny, nabízí všechno, co jeho světově proslulá sága, jen v sevřenějším a údernějším balení. Všechny tři příběhy vycházejí společně vůbec poprvé a navíc dříve než ve Spojených státech. Za zmínku stojí i skvělý překlad Richarda Podaného.

Ukázka z knihy:

926 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment by Jan Peregrin — 9.10.2014 @ 11.23

    To placení jelenama mi připomíná Tři mušketýry, tam se zase platilo pistolemi! :)

    Líbí/nelíbí: Thumb up 1 Thumb down 2

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.