Ocenění

S Robertem Fabianem si užijete den…

Autor | Aktuality | Pondělí 23 dubna 2012 8.00

Robert Fabian patří mezi nejoblíbenější spisovatele domácí fantastiky a jako jeden z mála dosáhl tohoto postavení psaním science fiction. Na všude kolem rozlezlé fantasy ságy si nepotrpí, i když, v jeho podání by to jistě mohlo být zajímavé… Jako autor přesvědčivě prorazil skvělou military Mariňáci (2000), která se nedávno dočkala svého rozšířeného vydání. Následovala Planeta mezi dvěma slunci (2002), do dvou svazků rozdělené romány Carpe diem (2005) a Hvězda (2007) a dosud poslední dílo Semper fi (2009). A právě dvousvazkové Carpe diem (2005) se dočká svého vázaného, jednosvazkového a navíc rozšířeného vydání, což je nabídka, která se neodmítá. Zvláště, když se tahle lahůdka skrývá pod atraktivní obálkou Davida Spáčila.

Robert Fabian: Carpe diem+ / Ledová cesta

vázaná, obálka David Spáčil, cca 500 stran, 390 Kč, vychází u Strak na vrbě 3. května 2012

„Družstva a čety námořní pěchoty nejsou považovány za speciální jednotky. A asi nikdy nebudou. Žádná elita a urozená modrá krev. Jsou to takové holky pro všechno: Skoč támhle, udělej tohle. Hoří někde a Delta se právě opaluje na pláži? No co, pošleme tam ty maníky. Že nemají pro tenhle úkol tu správnou výzbroj a výcvik? Však oni si poradí. A když ne, je přece tak snadné je nahradit. Šedesát dnů přijímače pro kluky sebrané rovnou z ulice je směšně levná investice ve srovnání s rangers kurzem nebo roky trvajícím zdokonalováním starých dobrých tuleňů…“

– Vrchní seržant Brackett

Nehostinná, pro člověka smrtelně nebezpečná planeta. Drsné klima s teplotami hluboko pod nulou, téměř neustávající sněhové bouře a vichry o síle uragánu. Ztracený svět obíhající kolem dávno vyhaslé hvězdy kdesi na periferii civilizovaného vesmíru. Zamrzlá jezera a moře, kontinenty pohřbené pod vrstvami ledu. Ale hlavně nekonečné pláně, kudy se jen s obtížemi prodírají obří nákladní soupravy, které zajišťují životně důležité zásobování odloučených důlních kolonií. Tisíce kilometrů a dlouhé týdny o samotě absolvují jejich řidiči v naprosté tmě a vánicích, kdy jsou i silné reflektory k ničemu. Extrémně riskantní práci a zodpovědnost za desítky tisíc tun cenného nákladu tak mnohdy nevynahradí ani vidina slušného výdělku. Zvlášť, když dopravní společnost šetří, kde se dá, poruchy jsou na denním pořádku a je téměř jisté, že záchrana nemůže nikdy dorazit včas. To se pak v hlavě i toho nejodolnějšího jedince snadno vylíhnou děsivé noční můry. A nebo je to něco víc než blouznivé třeštění?

Nové vydání Carpe diem v jednom svazku.

1 087 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by KeB — 23.4.2012 @ 15.37

    ANO! ANO!! ANO!!! Konečně, čekám na to takovou dobu… 😀

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.