Ocenění

Scott Westerfeld: Leviatan

Autor | Aktuality | Čtvrtek 17 února 2011 12.00

Znáte to, jsou knihy pro děti a mládež, které koupíte a aniž byste je četli, dáte je svým dětem, anebo dětem svých známých či mladším kamarádům. A pak jsou knihy pro děti a mládež, které si s radostí můžete přečíst i sami (k těm dle mého vkusu patří např. některé knihy Philipa Reeda, Terryho Pratchetta, Neila Gaimana či Chiny Miévilla). Mám takové tušení, že za chvilku k nim přibude i nový cyklus Scotta Westerfelda, který pod hlavičkou nakladatelství Euromedia co nevidět odstartuje úvodním svazkem Leviatan. Za zmínku jistě stojí, že nás v budoucnu čekají pokračování příhodně nazvaná Behemot a Goliáš.

Nejen s Leviatanem se pojí jedna důležitá novinka. Euromedia spustila v zahraničí běžnou, u nás však téměř neznámou službu předsignálních výtisků pro publicisty (tzv. reading copies). Více si o tom můžete přečíst zde. Skvělý nápad, na druhou stranu u tak velkého podniku jako je Euromedia skutečně citelně chybí internetový ediční plán (spolu s Albatrosem tuto formu informací pro čtenáře nepochopitelně zanedbávají).

Scott Westerfeld: Leviatan (obálka Keith Thompson, vázaná, 448 stran, 369 Kč, vychází 7. 3. 2011)

První svazek nesmírně napínavé nové série pro mladé dospělé, která se odehrává se v alternativní steampunkové minulosti. Schyluje se k první světové válce a všechny evropské mocnosti zbrojí. V Rakousku-Uhersku a Německu žijí industriálové, kteří bojují na železných parních strojích plných zbraní a střeliva. Britští darwinovci zase k boji využívají uměle vytvořená zvířata. Jejich Leviatan je vzducholoď podobná velrybě, nejdůmyslnější tvor v celé britské vzdušné flotile. Alexandr Ferdinand, potomek rakouského panovnického rodu, je na útěku. Zradili ho jeho vlastní lidé. Jeho titul nemá žádnou cenu. Jediné, co mu zbylo, je bitevní stroj Hromovládce a několik posledních věrných služebníků. Deryn Sharpová je docela obyčejná dívka z Glasgow, aby však mohla sloužit v britském letectvu, vydává se za chlapce. Létání je její druhou přirozeností, neustále se ale obává, aby její tajemství nebylo vyzrazeno.

Trailer k zahraničnímu vydání knihy si rozhodně zaslouží pozornost.

1 203 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.