Ocenění

Lukjaněnkův návrat do světa hlídek (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 30 března 2017 20.25

Urban fantasy je už v současnosti subžánr na ústupu, nicméně některých autorů se to zase tolik netýká. Patří mezi ně i Sergej Lukjaněnko v případě legendárních hlídek, které jsou jeho bezesporu nejznámějším dílem. Nakladatelství Triton ve spolupráci s Argem nedávno na český trh přišlo s netrpělivě očekávaným šestým svazkem série. Kniha vychází v původní brožované úpravě s nezaměnitelnou obálkou Milana Fibigera určené pro majitele všech předchozích svazků, nejde tedy o nové vázané vydání, kterého se hlídky v poslední době rovněž dočkaly. Pokud jste snad vydání knihy dosud nezaznamenali, anebo dokonce nad koupí Šesté hlídky stále váháte, máme pro vás obsáhlou knižní ukázku…

Sesta_hlidka_obalka

Sergej Lukjaněnko: Šestá hlídka

brožovaná, překlad Iva Dvořáková, obálka Milan Fibiger, 352 stran, 298 Kč

Na moskevských ulicích už zase není bezpečno. Upíři opět útočí na nevinné lidi a ve jménech jejich obětí se ukrývá zašifrovaný vzkaz určený pouze pro Světlého Antona.

Kdo ale vzkaz posílá? Vyšetřování přivádí Antona Goroděckého k prorokovi, jehož děsivá předpověď hlásá konec veškerého života na Zemi. Dávná dohoda s Dvojjediným, nejstarším a nejpůvodnějším bohem Jiných, byla porušena a on se dožaduje rovnováhy. Jediný, kdo může konec odvrátit, je Anton.

Ale i pro tak zkušeného mága je rozluštění proroctví nejvyšší výzvou. Musí včas pochopit, co se skrývá pod pojmem Šestá hlídka, a neprodleně ji znovu ustavit. Dřív než bude pozdě!

Ukázka z knihy:

argotriton

 

1 217 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.