Ocenění

Setkání se slavným karikaturistou Geraldem Scarfem (pozvánka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 18 července 2013 7.15

Gerald Scarfe, narozený 1. června 1936 v Londýně, začal pracovat na počátku šedesátých let jako satirický kreslíř komiksů pro časopisy Punch Magazine a Private Eye Magazine. Jako válečný zpravodaj spolupracoval s novinami Daily Mail, dlouhodobě se profiloval jako kulturní a politický karikaturista v London Sunday Times, New Yorker Magazine aj. Jeho filmová tvorba zahrnuje především návrhy a režii animací pro The Wall skupiny Pink Floyd. Scarfe spolupracoval také jako produkční designér na animovaném celovečerním filmu Walta Disneyeho Hercules. Napsal, režíroval a podílel se na mnoha filmových scénářích a dokumentech pro BBC a Channel 4. Rovněž vytvořil titulní animaci pro slavný britský seriál Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére.

Malby a kresby Geralda Scarfa jsou zastoupeny ve sbírkách Tate Gallery a National Portrait Gallery v Londýně, ve Smithsonian National Portrait Gallery v New Yorku a v londýnském House of Commons Collection ve Westminsteru. Scarfe vydal mnoho knih o své práci, například Drawing Blood, Monsters, Heroes & Villains, Scarfe Face and Scarfe on Scarfe. Aktuální publikací je The Making of Pink Floyd’s The Wall. V roce 2008, u příležitosti narozenin královny Alžběty II., byl Geraldu Scarfovi udělen řád britského impéria.

Přijďte se podívat, přijďte si popovídat a třeba i podepsat oblíbený motiv tohoto světově proslulého karikaturisty a animátora.

Gerald Scarfe 24. července 2013 od 18.00 v Museu Kampa

PROGRAM:

18:00 zahájení, úvodní slovo

18:10 beseda s umělcem, moderátor: Richard Klíčník

19:00 autogramiáda

Pořadem bude provázet Richard Klíčník.

1 275 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.