Ocenění

Temnými chodbami do Sídla červa… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 2 srpna 2017 17.35

George R. R. Martin, dnes díky televiznímu seriálu Hra o trůny celosvětová mediální hvězda, začínal psaním vědecko-fantastických a hororových povídek. Na výsluní zájmu čtenářů fantastiky se vypracoval ve druhé polovině 70. let a právě z tohoto období, konkrétně z roku 1976, pochází čtivá a temná novela Sídlo červa, která v českém vydání nově vychází v samostatné knize ilustrované Johnem Picaciem. V rámci fantastické tvorby vydávané nakladatelstvím Argo jde o předznamenání obsáhlé, dvoudílné retrospektivní sbírky Snové písně, kde je Martinova povídková tvorba chronologicky seřazena a opatřena obsáhlými autobiografickými dodatky. Pro mnohé čtenáře je to šance poznat slavného autora ze zcela jiné stránky…

Sidlo_cerva_obalka

George R. R. Martin: Sídlo červa

vázaná, překlad Jana a Jan Oščádalovi, obálka John Picacio, 116 stran

V pomalu se rozpadajícím podzemním městě kdesi pod povrchem umírající planety obíhající kolem vyhasínajícího slunce se mladý Annelyn těší blažené naivitě života privilegovaných. Ponížen Masonošem, zručným lovcem opovrhovaných, v trvalé tmě nižších pater žijících dolňáků, spřádá spolu s přáteli plán na krutou pomstu. Mladíkovy intriky se však ošklivě zvrtnou a následně ho zavedou do bludiště nekonečných temných chodeb rozléhajících se pod ruinami kdysi tak mocného sídla. Při své zoufalé cestě za záchranou odkrývá krutou pravdu skrývající se za úctou předků k legendárnímu Bílému červu.

Fascinující vize uznávaného mistra fantastického žánru George R. R. Martina nově vychází v samostatné knize ilustrované Johnem Picaciem.

Ukázka z knihy:

argo-logo

1 875 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.