Ocenění

SlavCon 2019 už tento měsíc! (pozvánka)

Autor | Aktuality | Středa 10 dubna 2019 10.00

Ve dnech od 26. 4. do 28. 4. se v prostorách Fakulty informatiky a informačných technológií STU (Ilkovičová 2, Bratislava) uskuteční 13. ročník mezinárodního festivalu SlavCon zaměřeného na fantasy, sci-fi, historii, mytologii a popkulturu. Návštěvníci se v jeho průběhu mohou zúčastnit přednášek a workshopů probíhajících paralelně v devíti programových liniích. Festival představí mnoho zajímavých hostí, hlavní hvězdou tohoto ročníku bude Stanislav Yanevski, který ve filmové sáze o Harry Potterovi ztvárnil postavu metlobalového stíhače Viktora Kruma. Na festivalu se zdrží dva dny a fanoušci budou mít příležitost zúčastnit se panelové diskuse, autogramiády a několika dalších speciálních událostí.

Slavcon-2019

Festival tento rok připraví také úplně novou linii Future Earth spojující témata ekologie a technologií budoucnosti. V jejím průběhu se představí různé osobnosti, například Petra Slezáková ze Zero Waste Slovakia nebo Petr Novák z Neuroimunologického ústavu SAV. Petra učí, jak lze žít bez produkování odpadu, zatímco Petr je členem předního světového týmu zkoumajícího Alzheimerovu nemoc. Pozvání přijal rovněž Michal Domonkoš, hlas Draca Malfoye ve slovenském znění filmů o Harrym Potterovi, který na festivale předvede i svou dabingovou školu. Těšit se můžete také na Pavla Soukupa, mladého talentovaného režiséra, který návštěvníky mimo jiné seznámí i se svým filmem Lesapán. Mezi přednášejícími nebudou chybět ani spisovatelky Petra Neomillnerová s přednáškou o původní a nynější podobě Akademie science fiction, fantasy a hororu, Františka Vrbenská s vyprávěním o světě zbojníků a archeoložka Veronika Dubcová, která představí minojskou kulturu ve zcela novém světle.

Návštěvníci se mohou těšit také na vystoupení komiků ze skupiny Comedy Dungeon nebo na diskusi s hororovým spisovatelem Markem E. Pochou plnou jadrného a černého humoru. O večerní zábavu se postará a do tance zahraje kapela Strigôň. Festival doprovází pestrý doprovodný program, na vlastní kůži můžete vyzkoušet metlobal podle oficiálních pravidel Quidditch World Association, navštívit autentický historický tábor, naučit se historické tance nebo si s Tiborom Puschom, známým pod přezdívkou Slovenský Viking, zkusit výrobu keramiky. SlavCon 2019 organizuje OZ Slavcon v spolupráci s FIIT STU za vydatné podpory občanských sdružení Spoločenstvo Tolkiena a Sci-Fi Guide. Na přípravě festivalu se podílejí dobrovolníci bez nároku na odměnu. Ceny vstupenek, novinky a další informace o festivalu najdete na webovém portálu www.slavcon.sk.

Slavcon-2019-logo

579 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.