Ocenění

Další přírůstky do Mignolaverse (ukázky)

Autor | Aktuality | Pondělí 3 Červen 2019 18.20

Nakladatelství Comics Centrum vydalo další dva komiksy, spadající do hellboyovského universa. Kromě druhého dílu Lovce čarodějnic: Zatracen navěky spatřila světlo světa také „jednohubka“ s názvem Sledgehammer 44. Sir Edward Grey, neboli Lovec čarodějnic, okultní detektiv ve službách Jejího veličenstva anglické královny, se tentokrát ocitá v prostředí poněkud neobvyklém, a to na Divokém západě. Kulisy se možná mění, ale Greyův cíl zůstává tentýž: dopadnout a pokud možno zlikvidovat všechny temné a zákeřné síly. Děj Sledgehammera 44 nás oproti tomu zavede přímo doprostřed bitevní vřavy druhé světové války. Hlavním hrdinou příběhu je vojín Patrick Redding, který se se svými kamarády stane součástí tajné bojové operace, při níž je nasazena speciální nová zbraň spojenců – vrilový oblek…

lovec-02_obalka

Lovec čarodějnic 2: Zatracen navěky

scénář: Mike Mignola, John Arcudi, kresba: John Severin

vázaná, překlad Alexandra Niklíčková, 144 stran, 419/599 Kč

Viktoriánský okultní detektiv Edward Grey se ocitá daleko mimo civilizaci, až na samých hranicích amerického Divokého západu, kde bude muset čelit strašlivé čarodějnici, krvežíznivým zločincům a zombie kovbojům.

Ukázka z knihy:

Obě knihy spojují kromě faktu, že se odehrávají v témže universu, také osobnosti jejich tvůrců. Autory scénáře jsou v obou případech Mike Mignola spolu s Johnem Arcudim. Barev se, jako již tradičně, ujal ve svém oboru velmi uznávaný Dave Stewart. Tvůrcem kresby Lovce čarodějnic je kultovní komiksový výtvarník John Severin, jenž byl roku 2003 na výročním udílení Eisnerových cen uveden do Síně slávy. Zajímavým, ač nepříliš veselým faktem je také to, že to byl právě on, kdo měl původně kreslit i komiks Sledgehammer 44. Ovšem v průběhu příprav od zakázky odstoupil a nedlouho poté bohužel zemřel.

sledgehammer_obalka

Sledgehammer 44

scénář: Mike Mignola, John Arcudi, kresba: Jason Latour, Laurence Campbell

vázaná, překlad Ladislav Niklíček, 144 stran, 359/599 Kč

Z amerického bojového letounu přímo doprostřed bitevní vřavy druhé světové války seskakuje muž v železném obleku a dopadá jako ocelová pěst na nacistickou armádu s její těžkou bojovou technikou i na jejího nejnebezpečnějšího zástupce zvaného Černý plamen.

Ukázka z knihy:

comicscentrum_logo

479 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.