Ocenění

Magnólie ve světě plném intrik a překvapení (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 6 října 2014 9.15

Novela Slza pro dračího pána zahajuje edici kolibřích knížek PULČÍK nakladatelství Mytago. V této zbrusu nové řadě budou vycházet povídky z českého hráčského světa Asterion, v němž se mimo jiné odehrávají i příběhy o telepatce a příležitostné nekromantce Magnólii, ale i povídky mimo tento svět od různých autorů. S Magnólií jsme se díky spisovatelce Hanině Veselé mohli setkat už v povídkách Derteonský roh (antologie Hry s příběhem: Zločin a trest) a Plavenský div (sborník Hry s příběhem: Ocel a krev), později pak v románu Magnólie a démon (2012) či v elektronicky vydané novele Studená krev (2013). Tahle sympatická zrzka s prořízlou pusou má pro nás spoustu dalších příběhů…

Hanina Veselá: Slza pro dračího pána

brožovaná, obálka Milan Fibiger, 114 stran, 99 Kč, vydalo nakladatelství Mytago

Telepatka Magnólie pracuje pro nebezpečného muže a její svět je plný intrik a krvavých překvapení. Na lodi Dráče připluje do rodné Plaveny s úkolem získat vzácný minerál od svého někdejšího mistra, arcimága Zvina. Ten však sleduje vlastní cíle a žádný prostředek k jejich dosažení mu není cizí. Atraktivní zrzka se bude muset hodně ohánět, aby z námořního dobrodružství vyvázla se zdravou kůží.

Ukázka z knihy:

O autorce:

Narodila se v Praze, kde dodnes žije. V jedné osobě spojuje skoro neslučitelné profese a záliby – je historikem, právníkem, literátem a snílkem. Mezi její další zájmy patří portrétní fotografie, cestování a chov žab ve skořápkách.

Související články:

Hanina Veselá: Jsem racionální pragmatik… (rozhovor)

Hanina Veselá nám znovu představí svou Magnólii

Nekromantka Magnólie znovu na scéně… (ukázka)

Studená krev vás nenechá chladnými (recenze)

870 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Jana Dvořáčková — 6.10.2014 @ 16.45

    Ráda si přečtu :).

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.