Ocenění

Okouzlí i vás Martinovy Snové písně? (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 8 května 2018 15.25

Pro většinu čtenářů představuje George R. R. Martin pouze Hru o trůny, pro ty sečtělejší Píseň ledu a ohně. Pokud ale znáte Martinovu tvorbu nejen z televize, pak víte, o co všechno se podobní fanoušci ochuzují! Ať už je to románová tvorba od poetických Křídel snů až po mrazivý Sen Ockerwee, či o povídkovou tvobu s perlami jako „Píseň pro Lyu“, „Ve znamení kříže a draka“, „Písečníci“, „Netopýři“ či „Proměna kůže“. Ne náhodou už u nás vyšlo tolik Martinových sbírek – Nečekané variace, Zpěvy hvězd a stínů, Písně mrtvých, Píseň pro Lyu, Písečníci… Nyní chystá nakladatelství Argo obsáhlý retrospektivní výběr v podobě dvousvazkových Snových písní opatřených bohatými autobigrafickými vzpomínkami, ilustracemi i dosud nepřeloženými povídkami…

Snove_pisne_obalka

George R. R. Martin: Snové písně, svazek první

vázaná, překlad Jana a Jan Oščádalovi / Richard Podaný,

obálka Lenka Šimečková, ilustrace Michael Wm. Kaluta, 580 stran, 398 Kč

George R. R. Martin je nejpopulárnějším autorem fantasy žánru současnosti a jedním z nejnadanějších vypravěčů v celé jeho historii. V objemné průřezové sbírce Snové písně nabízí čtenářům souhrn svých kratších prací, díky nimž poznáte i jeho nebývalý talent pro hororovou a vědecko-fantastickou tvorbu. Sbírka ve dvou svazcích odkrývá autorovu vzrušující cestu od nezkušeného spisovatele až po cenami zahrnovaného mistra.

V prvním svazku se můžete těšit z raných prací slovutného spisovatele včetně některých česky dosud nepublikovaných, ale i z autorových nejznámějších, žánrovými cenami odměněných povídek, které už možná znáte. V neposlední řadě najdete v knize novelu Ledový drak, jejíž samostatné ilustrované vydání se stalo setrvale vyhledávanou a oblíbenou knihou pro děti, či novelu Netopýři, jež se stala předlohou k novému televiznímu seriálu. Podmanivý sborník zahrnuje rovněž autorovy neocenitelné biografické komentáře, které z knihy činí neopomenutelnou volbu pro všechny Martinovy oddané čtenáře a stejně tak i pro novou generaci jeho příznivců.

Ukázka z knihy:

argo-logo

1 686 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.