Ocenění

Odysseus se pokouší navázat na kult (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 28 srpna 2015 15.15

Kultovní ábíčkovské komiksy Vzpoura mozků a Galaxia scenáristy Václava Šorela a kreslíře Františka Kobíka patří v očích mnoha starších čtenářů k nedotknutelné pokladnici českého komiksu, science fiction i české dobrodružné četby obecně. Důvodem není pouze jejich kvalita, ale rovněž fakt, že komiks a ten vědecko-fantastický obzvlášť byl v totalitních letech něčím takřka naprosto výjimečným. Spojení obou dodnes oblíbených příběhů a jejich přepracování do románové formy tak vzbudilo nejen mnoho pozornosti, ale rovněž příval kontroverze. Václav Šorel nyní svou trilogii uzavírá románem Odysseus, v němž svým čtenářům nabízí zcela nový příběh a z něhož vám přinášíme krátkou ukázku…

Sorel_Odysseus

Václav Šorel: Odysseus

vázaná, obálka a ilustrace Michal Kocián, 240 stran, 299 Kč

Astronauti Petr a Jan a dívka MA, vyslankyně planety JIŘ, prolétnou červí dírou ve snaze nalézt Zemi. Nikdo z posádky hvězdoletu Galaxia však netuší, co je čeká na planetě, která je kolébkou lidstva. Pomohou Pozemšťané Jiřanům obnovit planetu, kterou zničil zmutovaný hmyz, nebo budou potřebovat sami pomoct?

Knihou Odysseus se uzavírá trilogie Vzpoura mozků. Příběh dvou astronautů a dívky MA vychází vůbec poprvé knižně a nikdy předtím nevyšel ani jako komiks. Místo ilustrací Františka Kobíka, se kterými jsou příběhy Václava Šorela neodmyslitelně spojeny, doprovázejí text ilustrace Michala Kociána.

Ukázka z knihy:

Související odkazy:

Zůstane Země pod nadvládou vzbouřených robotů? (ukazka)

Vzpoura mozků opět útočí! (recenze)

Kosmická loď Galaxia opět ožívá… (ukázka)

Havárie vesmírné lodi Galaxia podruhé… (recenze)

Ze zlatého fondu české komiksové scenáristiky (recenze)

Václav Šorel: Kdo je dnes jeho vzorem? (rozhovor)

xyz-logo

3 737 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.