Ocenění

Spoiler alert, část 7: Mega Snake

Autor | Aktuality | Pátek 17 srpna 2012 7.20

Mohlo by se zdát, že jsme monstrům požírajícím mladé a úspěšné americké občany věnovali příliš prostoru, ovšem snímek, na který se zaměříme tentokrát, rozhodně za pozornost stojí. Nalezneme v něm totiž několik překvapivě zábavných okamžiků a navíc se poučíme z historie původních obyvatel Ameriky – indiánů. Nečekejte ovšem žádné klišé v podobě rudých divochů a statečných bílých kolonizátorů ani příběh, který nám představí dalšího ušlechtilého rudého náčelníka z kmene Apačů. Skrz tvorbu „talentovaného“ režiséra maďarského původu, který tvoří v kanadské produkci a kterému se podařilo obsadit do hlavní role oblíbeného Michaela Shankse, pronikneme nejen do nejtajnější indiánské mytologie, ale seznámíme se i s množstvím dalších sympatických hrdinů.

Mega Snake / Megasnake (2007)

Snímek Král hadů je vlastně obdivuhodnou sondou do kultury obyvatelstva Severní Ameriky. Od samého začátku je totiž divák tvrdě konfrontován se sociálními skupinami, které jsou samy o sobě nadmíru zajímavé a vystačily by si se samostatným snímkem. Všechno zahajuje krátká retro scéna, v níž se dozvíme, proč nemá hlavní hrdina rád hady. Už v prvních vteřinách se tedy divák seznámí s pozoruhodně hloupou skupinou věřících Američanů, kteří si zvykli hladit a držet prudce jedovaté hady během náboženských shromáždění. Ačkoliv snímek vznikl v roce 2007, není od věci připomenout, že tato hnutí existují a podobný příběh se skutečně stal. Ovšem režisér Tibor Takács (známý dalšími zajímavými opusy jako Krysy, Vražedné vody či Mosquito Man) je tvůrcem vskutku důsledným. Bratr hlavního hrdiny pro jistotu dostane za úkol sehnat plazy na nadcházející shromáždění, protože jich v okolí není zjevně dostatek.

A tak se divák seznámí s indiánským lovcem, který má obdivuhodnou sbírku živých tvorů a který v ozdobené skleničce od okurek střeží jednoho z nejnebezpečnějších tvorů planety. Je jím velmi malý had, jenž se čile mele v jakémsi roztoku. Podle vykulených očí divák bezpečně rozezná i odborníka, a tak zjišťujeme, že se jedná o prastarého mytologického tvora, který nesmí být osvobozen, protože ho vlastně nejde zabít. Je tedy nad slunce jasné, co bude dál. Had vinou nerozumného bratra ze sklenice opravdu unikne, žere a roste. Na své pouti krajinou pojídá různě veliká zvířata a brzy dojde i na lidi. Je třeba zdůraznit, že zajímavě pestrou skupinou jsou ve snímku zástupci válečných veteránů. Zatímco ten, který zjevně žije spořádaným životem a společně s rodinou si chce užít piknik na břehu jezera, se postaví obludě čelem se slovy „za starou dobrou Ameriku“ ozbrojen pouze obracečkou na hamburgery. Dva vysloužilci žijící zjevně na okraji společnosti v podivných prkénkových chatkách se chopí přenosného grilu a vyrazí do boje ozbrojeni po domácku vyrobeným plamenometem. Zmínění kutilové jsou ozdobou snímku a opravdu půvabným stylem oživují děj.

V celém tom zmatku, kdy jsou lidé požíráni či pohřešováni, se proplétá Michael Shanks se závažnými milostnými problémy střídavě střízlivý či namol. V závěru je ovšem had vskutku přerostlý, doplazí se až na místní pouť, kde zjevně vystresován změní způsob lovu a začne lidem na horské dráze ukusovat hlavy. Dozvíme se nejen celé tajemství tohoto prastarého tvora, naučíme se i to, že je dobré nechat se spolknout v pouťovém autíčku, a uvidíme Michaela Shankse oslizlého.

Hodnocení uživatelů ČSFD: 17%

Doporučené menu:

V kombinaci s tímto snímkem volte raději stravu, kterou je třeba žvýkat. Vhodné jsou například telecí řízky zapíjené kvalitní a jemnou whiskey.

860 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.