Ocenění

Technooptimismus v Srdci ledu (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 27 dubna 2015 16.15

David Šenk je zarputilý technooptimista, a i když to není na první pohled znát, věří v zářivou budoucnost Země. Publikoval více než tři desítky krátkých povídek a novel, převážně na stránkách magazínů Ikarie, XB-1 a Pevnost, část z nich shrnul ve sbírkách Smrtelní bohové (Epocha, 2011) a Proudové šílenství (Epocha, 2013). Jeho hrdinové jsou obyčejní lidé, kteří se ocitají v neobvyklých situacích, snaží se čelit osudu a neslevit při tom ze svého lidství. V nečetných volných chvílích čichá terpentýn, kterým se snaží rozředit olejové skvrny na svých obrazech a trhá struny na svém elektrickém Gibsonu. A samozřejmě píše další povídky, ty z poslední doby vydala Epocha v jeho třetí sbírce nazvané Srdce ledu

Srdce_ledu_FRONT

David Šenk: Srdce ledu

brožovaná, obálka Karel Zeman, 200 stran, 169 Kč

Třetí sbírka povídek autora klasické sci-fi vás zavede k Poslednímu soudu, ukáže vám cestu paralelními světy a nechá napospas mimozemské invazi. Kromě toho budete moci navštívit poslední galaktický con, zúčastnit se projektu na probuzení Boha a po boku slavného detektiva, vychovaného mimozemšťany, sestoupit na povrch zapovězené planety. A pokud vám to stále ještě bude málo, dozvíte se pravdu o jednom světovém konfliktu.

David Šenk zve své fanoušky již potřetí do světů daleké budoucnosti i nepříjemně reálných problémů. Jeho povídky jsou provokativní i zábavné a dokazují, že klasická sci-fi stále žije.

Ukázka z knihy:

epocha-logo

869 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment od Kim — 27.4.2015 @ 17.48

    pořídim

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.