Ocenění

Štědrá dávka upírů a emocí od Brokilonu se blíží…

Autor | Aktuality | Čtvrtek 7 března 2013 7.20

Ačkoli má Brokilon na letošní rok opravdu štědré plány, prozatím čekal na vhodný okamžik k zahájení krvavého honu na čtenáře. Úvodní frontální útok obstarají – jak také jinak – upíři, ať už jde o dobře známou Tinu Salu z pera Petry Neomillnerové, nebo o neokoukané špičáky upírů z Morganville. Ve čtvrtek 14. března konečně vycházejí první dvě letošní knihy nakladatelství Brokilon a udělají radost především fanouškům a fanynkám populárních krvesajů. Pokud k nim ovšem nepatříte, neklesejte na mysli, letos nám Robert Pilch nabídne ještě bohatou nabídku knih z dílen domácích autorů: Juraje Červenáka, Petra Heteši, Vladimíra Šlechty a zajímavé dvojice Jan Hlávka a Jana Vybíralová, dostane se snad i na příznivce militárek a šanci mají také čtenáři klasické fantasy od mistra žánru Glena Cooka.

Petra Neomillnerová: Tanec s carevnou (Tina Salo 6)

brožovaná, obálka Koutmedia/Karel Kadlec, 224 stran, 238 Kč

Velké Rusko, matička Moskva a tundra kolem Norilska, tam se ztratí víc, než jen jedna upírka. Tina s Kayem musí opustit vlídnou náruč města na Vltavě, a tak se vydávají na Sibiř hledat uneseného Timoteje. Na Sibiř míří i Dyre a za polárním kruhem se Tina setká s rodinou – s celou rodinou.

Rachel Caine: Ples mrtvých dívek (Upíři z Morganville 2)

brožovaná, překlad Renata Heitelová, obálka Lukáš Tuma, 247 stran, 238 Kč

Před Claire leží několik výzev. Musí obstát ve škole, která upřednostňuje krásu před chytrostí, a potýkat se s vraždícími spolužačkami na koleji. Navíc zjistila, že univerzitnímu městu Morganville vládnou živí mrtví. Na druhou stranu má nového přítele, jehož otec je lovec upírů. Když však místní studentské bratrstvo uspořádá Ples mrtvých dívek, rozpoutá se peklo na zemi.

683 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by idle — 7.3.2013 @ 8.54

    Pro příznivce elektronického čtení ještě doplním, že e-verze Tance s carevnou vyšla v předstihu už minulý týden.

  2. Komentáře by Roman Štědronský — 8.3.2013 @ 13.05

    Taky jsem hned koupil 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.