Ocenění

Peter Grant mezi zlatou mládeží… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 7 Květen 2018 19.45

Ben Aaronovitch patří v rámci současné fantastiky k nejzábavnějším spisovatelům, přestože série Řeky Londýna umí i pěkně přitvrdit. Během své návštěvy České republiky autor jasně dokázal, že umí být zábavný i osobně, což jistě potvrdí všichni ti, kdo se účastnili některé z jeho besed v Ostravě, Praze či na Parconu v Pardubicích. Zatímco se v originále připravuje k vydání sedmý díly série Spící lži, Argo nám u příležitosti Světa knihy servíruje díl šestý pod názvem Strom viselců. Patrně ještě letos bychom se měli dočkat i druhého svazku doplňující komiksové série, což znamená, že česká vydání dohánějí autora na obou frontách. A není divu, série náleží alespoň v rámci fantastiky na českém trhu k těm nejpopulárnějším, o to víc snad oceníte naši ukázku…

Aaronovitch_Strom_viselcu

Ben Aaronovitch: Strom viselců

brožovaná, překlad Milan Žáček, obálka Kateřina Bažantová, 272 stran, 298 Kč

Policejní konstábl Peter Grant se po prazvláštním dobrodružství na anglickém venkově vrací do Londýna. Netrvá dlouho a v hlavním městě se opět začnou dít věci. Byť zpočátku jen nenápadně.

Prostá podezřelá úmrtí obvykle nebývají doménou Rozmaru. Ani když k jednomu takovému dojde na divokém večírku v jednom z nejdražších obytných domů v londýnském centru. Jenže téhle party se účastnila i dcera lady Tyburn, jíž Peter dluží laskavost za jistou dřívější výpomoc. Během chvilky se tak ocitne v neznámém světě superboháčů a zlaté mládeže, v rezidencích s obrovskými suterény a exkluzivními bazény, na místech, kde se čile obchoduje s nebezpečnými a esoterickými materiály. Rozumný mladý policista by se držel zpátky a nevystrkoval hlavu, ale nebyl by to Peter, aby se při vyšetřování nedostal někam hodně daleko. Naskýtá se tak mu jedinečná příležitost ztratit sympatie starých přátel a vytvořit si nové nepřátele ve sféře, kde se mísí svět magie a výsostných práv. Zároveň objevuje nové spojence a dostává se závratně blízko jednomu z velkých hráčů.

Nejnovější dobrodružství Petera Granta, kterých se prodalo už přes milion výtisků, je zde.

Ukázka z knihy:

argo-logo

714 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.