Ocenění

Stvořitelé: Pravda o počátku, vesmíru, člověku… a vůbec!

Autor | Aktuality | Úterý 29 října 2013 8.30

Mytologie, náboženství, komplexní vědecké systémy – co všechno se o nich můžete dozvědět! Skutečný příběh vzniku vesmíru (a toho, co mu předcházelo) vám z první ruky zprostředkuje komiksový strip na pokračování s všeříkajícím názvem Stvořitelé. Napříč rovinami Všehomíra se rozléhá paradoxní ne-místo existující mimo čas a zároveň v každém konkrétním okamžiku. A právě zde zívá tmavé okno do Nicoty. Vše začalo právě tam, když jednoho krásného dne majestátný pan Jelen vyslovil nahlas své pochmurné pocity o svém vztahu k oné Nicotě (do které se tu a tam vyklonil, aby se po ní porozhlédl). Ta temná prázdnota byla… skličující. Vyvolávala v panu Jelenovi trudnomyslné, svíravé pocity osamělosti a nekonečného smutku.

A pak si pan Jelen řekl, že takhle už to dál nejde! A dal dohromady tým ambiciózních, kreativních Stvořitelů plných nadšení do práce. Víc hlav víc ví, to se ví. Přišli tak s nápadem zaplnit Nicotu nespočtem zářivých hvězd a jednou modrou, životem překypující planetou. Přišli s odhodláním zapojit se do tvůrčího procesu, s touhou vtisknout Ničemu Něco… Například dvounohé inteligentní bytosti. Nebo alespoň dvounohé, kdyby to snad jinak nešlo. A když ani to ne… no, tak alespoň nebudou trávit věčnost poleháváním na nudných pastvinách Všehomíra. Od doby, kdy se poprvé objevili na internetových stránkách, už uplynul nějaký ten týden a rychle se dostavily první pracovní výsledky… I když zatím jen v čistě teoretické rovině. Ale jak se říká: dvakrát měř, jednou řež! A pokud vám jde o stvoření Vesmíru, platí to dvojnásob. Jestli tomu nevěříte, přesvědčte se sami.

Stvořitele si můžete přečíst buď slovensky nebo anglicky.

Za stripem stojí autorské duo Martin Cuco Luciak a Mark E. Pocha. Ten první je vystudovaný výtvarník, ten druhý ne. Žijí a tvoří na opačných koncích Slovenské republiky. K spolupráci je dovedla náhoda. K práci na Stvořitelích nadpozemské vnuknutí.

2 604 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.