Ocenění

Ted – plyšový parťák do nepohody!

Autor | Aktuality | Úterý 24 Duben 2012 7.45

Když jste malé děcko, máte v jednom kuse nepříliš uvážená přání, jejichž důsledky si ani neumíte představit. Tak jako malý John, který si v dětství přál, aby jeho milovaný plyšový méďa ožil a mohl mluvit… Teď už je John v podání Markyho Walhberga dospělý chlap a z jeho Teddyho je dospělý plyšák. Táhnou to spolu řadu let, ovšem John už má nejvyšší čas najít si tu pravou (zde v podání Mily Kunis) a ta nemusí mít pro jeho poněkud zhýralého kámoše takové pochopení (ženský vůbec chlapy nechápou, ale za to nutí chlapy za každou cenu pochopit je, znáte to). Na řadu tak snad příjde řada vcelku zajímavým a díky plyšovému charakteru Teda neotřelým způsobem podaných scén, u kterých nemusíte přemýšlet, protože tohle není žádná fiktivní sociální studie, ale nenáročná zábavná komedie s plyšákem i pro dospělé.

Ačkoli Mark Walhberg v hlavní roli je znám zejména díky svým akčním rolím (z poslední doby zejména The Fighter), ani komediální poloha by mu snad nemusela být tak cizí (z dnešního pohledu se jako komedie může jevit třeba i jeho pěvecká kariéra pod jménem Marky Mark). Vedle něj neuvídíme zrovna přehlídku známých tváří, pokud pomineme roštěnku Milu Kunis, pak za zmínku stojí snad jen můj osobní oblíbenec Giovanni Ribisi, odborník na šťavnaté vedlejší postavy. Hlas plyšového Teda si vzal na starost Seth MacFarlane, člověk, který za stojí za vznikem celého snímku. Je totiž nejen režisérem filmu, ale také autorem námětu a podílel se i na scenáři. Jeho jméno vám možná tak moc neřekne, ale je to právě on, kdo z filmu Ted dělá poměrně atraktivní zboží. Svůj celovečerní režisérský debut si tu totiž neodbyde nikdo jiný než tvůrce televizních animovaných seriálů Griffinovi či Cleveland Show.

V traileru nevypadá Ted zase tak špatně. Jistě, rozhodně nejde o snímek pro náročného diváka, ale trhlých komedií, které nesklouznou k nechutnostem, není zrovna moc a pokud si Ted udrží alespoň trailerovou kvalitu, pak by návštěva kina ve dvou nemusela být tak marná. Tahle „romantická komedie trochu jinak“ by totiž mohla být to pravé pro oba, ale chlapi, jen pak raději před holkami schovejte své oblíbené plyšáky…

784 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.