Ocenění

Na cestě Temnými hvozdy… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 19 října 2017 16.30

Pětice příběhů na pomezí hororu a pohádky s mrazením v zádech svádí k dlouhému přemýšlení. Není divu, protože jejich autorka Emily Carrollová se nechala inspirovat syrovostí pohádek bratří Grimmů. Český čtenář se navíc nedokáže zbavit dojmu, že čte novodobé pokračování Erbenovy Kytice. Jednotlivé příběhy vznikaly původně pro web, ale vytištěné dokážou lépe vyniknout. Autorka své povídky totiž tvoří tužkou, perem a barvami na papíře. Sbírka Temnými hvozdy byla poprvé publikována v červenci roku 2014, v následujícím roce získala cenu British Fantasy v kategorii nejlepší komiksový/grafický román, cenu Willa Eisnera a cenu Ignatz. Na český trh se komiks Temnými hvozdy dostává díky nakladatelství Comics Centrum…

Temnymi_hvozdy

Emily Carrollová: Temnými hvozdy

vázaná, překlad Alexandra Niklíčková, 208 stran, 489 Kč

Přišlo to z lesa. Vše podivné přichází z lesa.

Pětice tajemných, mrazivých příběhů vás zavede do hlubin děsu (a možná i vyvede zpátky?).

Jejich nejednoznačnost dává prostor fantasii a donutí Vás s mrazením v zádech o nich dlouze přemýšlet. A pokud se při jejich čtení nedokážete zbavit neodbytného pocitu, že Vám to všechno cosi připomíná, pak vězte, že Temnými hvozdy by mohlo mít s klidem podtitul Kytice II.

Vydejte se na cestu temnými hvozdy a objevte, co v nich číhá NA VÁS.

Ukázka z knihy:

O autorce:

Emily Carrollová (1983), ilustrátorka, grafička a animátorka, se do povědomí milovníků komiksů dostala o Halloweenu 2010, kdy se začal její webový komiks O jeho zbrocené tváři masivně virálně šířit. Již v roce 2014 byl její další počin The Hole the Fox Did Make označen digitálním časopisem Paste za jeden z nejlepší webkomiksů roku 2014. Kromě své autorské tvorby vytvořila též ilustrace ze světa Duny Franka Herberta. Pod její rukou se také rozvinul příběh grafického románu Baba Yaga’s Assistant nebo adaptace Speak. Svou tvorbou zasáhla dokonce do herního průmyslu. Z její spolupráce s herní vývojářkou Damien Sommerovou vznikla hra The Yawhg. Za zmínku rovněž stojí interaktivní příběh Margot’s Room, ve kterém má čtenář možnost poklikáním na jednotlivá místa v „pokoji“ odhalit skrytá tajemství příběhu.

comicscentrum_logo

1 342 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.