Ocenění

Cyklus Algor se pouští na Tenký led… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 28 listopadu 2014 7.30

Začátky spolupráce autorské dvojice Jan Hlávka a Jana Vybíralová jsou spojeny s časopisem Pevnost, v jehož edici společně debutovali vřele přijatým fantasy románem Dračice (2010), aby se posléze už na stránkách samotného časopisu spokojili pouze s kratšími pracemi Ztracená minulost (2011) a Stav nouze (2013). Ovšem na tak ambiciózní a v rámci domácí fantastiky jen zřídka se objevující mohutný projekt jako série Algor byla časopisecká edice malá, a tak přišlo na řadu nakladatelství Brokilon. Spolu s úvodním dílem Mráz a hry (2013) se navíc zrodila edice Evropská space opera, což je pro čtenáře science fiction skvělá zpráva. My vám dnes přinášíme ukázku z očekávaného druhého svazku série…

Jan Hlávka & Jana Vybíralová: Tenký led

brožovaná, obálka Lukáš Tuma s použitím ilustrace od Warda Lindhouta, 696 stran, 398 Kč

Algorský císařský pár sice přežil pokus o atentát, ale jeho pachatel je stále na svobodě. Císařovna Viktorie se snaží znovu najít klid, jenže daleko od ní se začíná rodit další, mnohem horší spiknutí, do něhož je pomalu zatahován i viridianský král Georg Talminis. Na Menabaranu si zatím Avrian Dann upevňuje svou moc, s velkorysou podporou sil, o kterých netuší skoro nic, zatímco Nikola a Natalie Vanbergovy prchají na lodi Darrena Iversona z planety. V patách však nemají jen policii, a Newell se jim může namísto bezpečného domova stát vražednou pastí.

V úvodní knize cyklu Algor bylo rozehráno mnoho her. Nyní poznáme, na jak tenký led se všichni hráči vydají, ať už chtějí či nikoliv – i to, pod kým z nich se nakonec prolomí.

Ukázka z knihy:


1 616 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by hseiner — 29.11.2014 @ 18.24

    Tedy na to, že jsem první díl četl relativně nedávno, jsem se až u příliš mnoha jmen musel pozastavit a dumat, jestli toho člověka mám už jako znát, a pokud ano, co je vlastně zač.
    Jen nevím, jestli je to výtka ke knize, nebo k buňkám mého hipokampu. Spíš to druhé…

  2. Komentáře by Roman Štědronský — 1.12.2014 @ 10.37

    To jsem zvědavý, jak se bude ta česká Duna střihnutá červenou knihovnou dál vyvíjet…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.