Ocenění

Objevujte neosídlenou zemi! (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 8 května 2015 10.55

Zdá se, že domácí science fiction zažívá dobu obrození, kdy dosud nesmělé pokusy zastíněné přívaly fantasy rychle sílí a vedle už poměrně známých jmen se objevují naprostí nováčci. Pod taktovkou Julie Novákové v nové roli editorky se sešla silná sestava ve složení Martin Gilar, Tomáš Petrásek, Tomáš Dostál, Karolína Francová, Alexandr Kazda, Petra Pecharová, Lucie Lukačovičová, Hanuš Seiner a svou povídkou přispěla samozřejmě i samotná Julie. Jak je vidět, oproti obecné praxi se zde objevují i dosud poměrně neznámé, o to však zajímavější tváře. Snad se bude knize dařit a v budoucnu se dočkáme podobně ambiciózních a odvážných projektů. Pro nedočkavce máme exkluzivní obsáhlou ukázku…

Terra_Nullius_PREBAL

Julie Nováková sest. Terra Nullius

vázaná, obálka Jakub Javora a Lukáš Tuma, 336 stran, 368 Kč

Co znamená být lidmi? A jak dlouho jimi ještě zůstaneme? Příběhy vyprávějí o lidech, ať už je hrdinou člověk nebo mimozemšťan, robot či zvíře. Sci-fi je ovšem výjimečná tím, že tvoří a rozvíjí definici, co vůbec znamená být člověk, dostává postavy na samou hranici lidství a mnohdy ji i překračuje.

Setkáte se tu s příběhy, jejichž autoři se nebáli dojít až do neprozkoumané země nikoho za lidstvím. Každý je jiný a originální, ale přinejmenším jedno mají společné – dechberoucí fantazii. Vydáme se s nimi do světa tajných služeb, nebezpečné archeologie a biotechnologií, na samou hranici Sluneční soustavy ke členům chystané první mezihvězdné výpravy, mezi bytosti obdařené docela jinými právy než běžní lidé, nečekané průkopníky nových technologií, za fascinujícími kosmickými fenomény i k lidem válčícím o přežití, o záchranu a pomstu – nebo naději na poznání.

Antologie českých sci-fi povídek žánru „biologické science fiction“, které se věnují tématu transhumanismu ve všech jeho myslitelných podobách. Inteligentní, přemýšlivá a velmi čtivá díla těch nejlepších.

Ukázka z knihy:

brokilon_logo

1 434 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by Slavo — 8.5.2015 @ 20.44

    Vyzerá to sľubne

  2. Komentáře by Ronkar — 11.5.2015 @ 10.53

    Tohle působí dobře 🙂

  3. Komentáře by tomeek — 11.5.2015 @ 14.35

    Z ukázek by ale asi bylo lepší zařadit první stránky z NĚKOLIKA povídek, jak je běžnou praxí v cizině… Je to chytlavější, čtenářsky atraktivnější – každý si najde tu svou (např. mě ukázaná povídka moc nechytila, omlouvám se…), jaksi tajemnější… Díky ale i za tuhle možnost – úvodní slovo Julie Novákové je vydařené, přečetl jsem s chutí!

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.