Ocenění

The River – buďte opatrní v tom, co si přejete

Autor | Aktuality | Čtvrtek 10 května 2012 8.05

Amazonie skýtá nesčetná překvapení a celou řadu smrtelných nebezpečí mnohdy překračujících hranice reality. O tom se přesvědčí i doktor Emmet Cole, legendární objevitel a průzkumník, jenž se svou skupinou spolupracovníků vytváří populární televizní pořad The Undiscovered Country, v němž se divákům snaží představit místa, která lidské oko dosud nespatřilo. Podmanivým kouzlem oplývající území řeky Amazonky je pro něj splněním životního snu a není těžké se při jeho naplnění ztratit v neproniknutelné džungli. Na místech, kde by dle předpokladů měli být, nejsou po výpravě nalezeny žádné stopy.  A nikdo tedy netuší, co se s doktorovou výpravou ve skutečnosti stalo. Coleova rodina – jeho žena Tess a syn Lincoln – se začíná obávat nejhoršího…

Po šesti měsících, kdy je doktor Emmet Cole stále nezvěstný, se přece jen objeví stín naděje na jeho přežití. Tess osloví producent Clark Quietly a řekne jí o zachyceném signálu lodi Magus, s níž se její manžel plavil po zákrutech řeky Amazonky. Tess se tak spolu se synem a několika dalšími vydává ztraceného manžela hledat. Na své cestě se dostávají do nervy drásajících situací, v nichž lze často pochybovat o zdravém rozumu. Nadpřirozené jevy jsou v Amazonii na denním pořádku a ať už Cole hledal cokoli, mělo to podle všeho zůstat raději i nadále skryto. Nebezpečí se však neskrývají pouze v nespoutané divočině opředené magií, ale rovněž v lidech, které při svém pátrání potkávají.

Čím blíže se hrdinové televizního seriálu The River dostávají k odkrytí pravdy, tím nebezpečí narůstá. Starodávné kmeny, démoni, vraždící liány a nemrtví, to jsou nástrahy, které musí překonat. Seriál má za sebou první sezónu o osmi částech, které diváci přijmuli s rozmanitými reakcemi od nadšení až po odmítnutí. Bude tedy zajímavé sledovat, zda se mu podaří vydobýt si novou sezónu, třeba i s více díly. Zkušená dvojice tvůrců ve složení Michael R. Perry a Oren Peli má za sebou spolupráci na filmu Paranormal Activity 2, uvidíme, zda se jim podaří společně uspět i na televizních obrazovkách.

613 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.