Ocenění

Japonsko vítězem druhé světové války… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 8 Listopad 2017 10.40

Jeden z knižních hitů americké SF/F sezóny 2016 je autorovým holdem Philipu K. Dickovi, kterého Tieryas bere za svůj spisovatelský idol, přestože se jeho neopakovatelnému stylu ani nesnaží přiblížit. Jak jste sami jistě poznali, úpravou i podobou (obálku připravil Pavel Trávníček) se kniha odkazuje na vázané vydání Muže z Vysokého zámku (tentokrát ovšem bez ilustrací), nejde však o pokračování, ale spíše o moderní variaci na téma japonského válečného vítězství nad Spojenými státy. Sám autor je přímo nadšený obálkou českého vydání svého románu i návazností na Muže z Vysokého zámku. Důkazem jsou jeho slova „I can’t get over how much I love the way the two complement each other!“ či „The United States of Japan cover for the Czech Republic is a thing of beauty.“

Tieryas_Spojene-staty-japonske-obalka

Peter Tieryas: Spojené státy japonské

vázaná, překlad Robert Tschorn, obálka Pavel Trávníček, 324 stran, 328 Kč

Japonsko před několika desetiletími vyhrálo druhou světovou válku. Američané uctívají jejich vznešeného císaře a nikdo nepochybuje o tom, že válečná brutalita vítězů byla jen exemplárním příkladem. Nikdo, až na Washingtony – tajemnou skupinu bojovníků za svobodu. Jejich nejnovější podvratnou činností je distribuce ilegální videohry, jež hráče zavádí do světa, ve kterém válku naopak vyhrály Spojené státy americké.

Kapitán Beniko Išimura se jako videoherní cenzor snaží spolu s agentkou japonské tajné policie Akiko Cukinovou zabránit dalšímu šíření znepokojivého produktu. Ale i Išimura cosi skrývá… Pomalu odhaluje, že případ Washingtonů je mnohem komplikovanější, než se zdálo, a podvratná videohra je díky svému původu mnohem kontroverznější a nebezpečnější než by mohl kdokoli předpokládat.

Zčásti detektivní příběh, zčásti nelítostná alternativní historie, Spojené státy japonské jsou moderním následníkem Muže z Vysokého zámku Philipa K. Dicka.

Ukázka z knihy:

argo-logo

1 446 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.