Ocenění

Televizní vymítání ďábla… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 14 prosince 2016 17.10

Americký spisovatel Paul Tremblay má prozatím ve své nepříliš obsáhlé bibliografii šest románů (z toho jeden napsaný ve spolupráci se Stephenem Grahamem Jonesem) a dvě povídkové sbírky. Několikrát spolupracoval rovněž na sestavení žánrových antologií. Větší úspěchy slaví v románové tvorbě až v posledních letech počínaje titulem Hlava plná přízraků, za který si vysloužil Cenu Brama Stokera. Zpracoval v něm motiv kněžského vymítání ďábla z těla dospívající dívky, což lze označit za téma otřepané a přitom stále populární. Není tedy divu, že se stále objevují autoři, kteří se ho pokoušejí zpracovat originálním způsobem. Jak se to Paulovi podařilo můžete posoudit díky nakladatelství Knižní klub…

hlava plna prizraku_prebal_CMYK

Paul Trembley: Hlava plná přízraků

vázaná, překlad Irena Steinerová, 328 stran, 299 Kč

Obyčejný život obyčejné rodiny Barrettových z provinčního prostředí Nové Anglie se rozpadne poté, co jejich čtrnáctiletá dcera Marjorie začne mít noční můry, vyprávět úděsné příběhy, chovat se nepřístojně. Lékaři jí nedokážou pomoci, její otec se proto obrátí na místního kněze. Ten dojde přesvědčení, že Marjorie posedl ďábel, a navrhne provést jeho vymítání. Lákavé téma přitáhne pozornost televize – a Barrettovi uvítají možnost přivydělat si na péči o dceru tím, že do svého soukromí vpustí všudypřítomné kamery. Když však události přerostou v tragédii, reality show rázem vyvolá skandál.

Patnáct let poté osloví Marjoriinu sestru Merry spisovatelka, která chce vydat knihu o případu jejich rodiny. A Merry začne vzpomínat… Co když bylo tenkrát všechno naopak?

Ukázka z knihy:

knižni-klub-logo

1 055 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.