Ocenění

Získá Trnový princ vytoužený trůn? (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 8 ledna 2013 8.00

Leden bývá tradičně pustý a nevlídný i pro knižní trh, ovšem v poslední době si nakladatelé přece jen uvědomili jeho potenciál a nechávají si některé zajímavé kousky v záloze právě pro toto dříve jalové období. A právě takovým  krajně atraktivním kouskem je Trnový princ, úvodní díl nové fantasy trilogie Roztříštěná říše. V zahraničí si vedl více než nadějně, uvidíme jak tomu bude v přetlaku malého českého trhu, každopádně je to lákavá kniha pro všechny fanoušky žánru. Těšit se můžeme především na netradičního hrdinu, jenž vyrostl ve sžíravé touze pomstít vraždu svých rodičů. Pokud váháte při představě další rozkouskované série, pak vězte, že první kniha je ukončena vcelku uspokojivě a funguje tedy poměrně dobře i jako samostatný román. Jen je škoda, že česká obálka je jen nepříliš zdařilou napodobeninou originálu Jasona Chana.

Mark Lawrence: Trnový princ

brožovaná, překlad Martin Boček, obálka Studio Trilabit Praha, 328 stran, 299 Kč, vydá nakladatelství Talpress

Mějte se na pozoru před Trnovým princem… Když mu bylo devět, sledoval, jak mu přímo před očima zavraždili matku a bratra. Když mu bylo třináct, byl vůdcem bandy krvelačných banditů. Do patnácti má v plánu být králem… Nastal čas, aby se princ Honorous Jorg Ankrath vrátil na hrad, který kdysi opustil, a přihlásil se o dědictví, které mu po právu náleží.

Svět se pro něj změnil v den, kdy visel na trnech ostnovníkového keře a sledoval, jak muži hraběte Renara vraždí jeho matku a mladšího bratra. Od té chvíle prahne Jorg po pomstě. Život a smrt pro něj představují jen obyčejnou hru – hru, ve které nemá co ztratit, ale ve které může vyhrát úplně všechno. Jenže v otcově hradě na něj nečeká nic, než zrada. Zrada a temná magie. Je možné, aby osamělý chlapec, byť nade vší představu divoký a zvrhlý, porazil nepřátele, jejichž moc přesahuje i ty nejbujnější představy?

 Ukázka z díla

1 254 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by filtr — 8.1.2013 @ 11.53

    obálky je vážně škoda… a pokud se nepletu, mělo být na české „hobb“ a ne „hoob“

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.