Ocenění

Trudi Canavanová odhalí Čarodějovu zradu (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 7 listopadu 2012 7.45

Australanka Trudi Canavanová se u nás díky nakladatelství Zoner Press hezky zabydlela, což nejlépe dokazuje její téměř kompletní knižní bibliografie vydaná v českém překladu. Domácí čtenáři se už dočkali trilogie Věk pěti (Bílá kněžka, Poslední z divokých a Hlas boží) i Trilogie o černém mágovi (Společenství čarodějů, Novicka a Nejvyšší lord), kterou autorka nejprve doplnila prequelem Tessia: Zrození čarodějky a následně i volným pokračováním ve formě Trilogie Zrádkyň. Tu po nedávno vydaném románu Sonea – Vyslancova mise co nevidět rozšíří románová novinka. Zoneru tak zbývá už jen dokončit aktuální sérii a poté spolu se čtenáři čekat, s čím Canavanová přijde do budoucna. V současnosti lze autorku považovat za patrně nejvydávanější australskou spisovatelku fantasy na českém trhu.

Trudi Canavanová: Sonea – Čarodějova zrada (druhý díl Trilogie Zrádkyň)

vázaná, překlad Jana Tučníková, obálka Max Meinzold, 368 stran, 349 Kč

Napínavý příběh zrady, černé magie, drogami zasažené společnosti, ale i neobvyklé lásky z pera světoznámé spisovatelky Trudi Canavan.

Nejčernější obavy černé čarodějky Soney se naplnily. Lorkina se v Sachace pokusila zabít Zrádkyně z Kaliiny frakce, a i když se ho jiné Zrádkyni podařilo ho zachránit, Sonein syn je teď v tajném horském Útočišti a nikdo neví, zda mu bude ještě někdy dovoleno vrátit se do Kyralie. Odpadlý čaroděj a vůdce podsvětí Skellin je na útěku a úspěšně se skrývá nejen před Společenstvím čarodějů, ale dokonce i před Zlodějem a Soneiným přítelem z dětství Cerym. Přitom ovšem nezanedbává své nekalé obchody s roetem a nezapomíná ani na své staré nepřátele, takže každým okamžikem hrozí, že se vrátí, aby se mstil a osvobodil svou matku, čarodějku Lorandru uvězněnou ve Vyhlídce.

Sonea ztrácí podporu a pomoc lorda Regina a jeho místo zaujímá Rothenův syn Dorrien, dávný Sonein přítel, pomocník a ctitel. A aby toho nebylo málo, stane se něco strašného… vražda. Vražda čaroděje pomocí černé magie. Je snad v Imardinu další černý mág? Nebo je snad sám Skellin černým mágem? Hrozí městu a zemi vážnější ohrožení?

Ve druhém dílu Trilogie Zrádkyň rozehrává úspěšná australská spisovatelka Trudi Canavan, ověnčená dvěma cenami Aurealis, především příběh zrady. Zrady přítele. Zrady Spojených zemí. Zrady ideálů, na které všichni čarodějové Společenství přísahali. Zrady, za kterou následuje spravedlivá odplata, a i takové, která zůstává – prozatím – bez trestu.

Ukázka z knihy

491 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.