Ocenění

Křemík proti uhlíku… (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 27 října 2015 16.15

Miroslava Žambocha jistě není třeba čtenářům fantastiky představovat, pro osvěžení paměti pak stačí jména jako Koniáš, Bakly, agent JFK a celá řada samostatných románů a knih. Žamboch bezesporu patří mezi velká jména domácí fantastiky a jeho knihy jsou fanoušky stále žádané jako málokteré jiné. Při psaní knižní novinky spojil své síly s Tomášem Bartošem, pro čtenáře možná méně známým autorem, jenž se nejprve blýskl románem Žoldnéři (2006) a posléze se připomenul dobrodružstvím agenta JFK vydaným pod názvem Renegát (2008). Od jeho poslední knihy však uplynulo poměrně dost času, o to víc můžeme být zvědaví na výsledek atraktivní literární spolupráce, z níž vám přinášíme krátkou ukázku…

Turbulentni_vesmir

Tomáš Bartoš a Miroslav Žamboch:

Turbulentní vesmír

brožovaná, obálka Petr Vyoral, 176 stran, 219 Kč

Vesmír dávno nepatří jen lidem. Křemík proti uhlíku, krev proti supratekutým kapalinám, evoluce je neúprosná. Naštěstí pro Homo Sapiens Sapiens válčí stroje i proti sobě; spojenectví rychle vznikají a ještě rychleji zanikají a stejně tak vznikají bytosti stojící na pomezí světů.

Kovboj – podle externích databank se termín používal pro předindustriálního pasáka krav. To nedávalo žádný smysl. S přežvýkavými sudokopytníky čeledi turovitých jsem neměl nic společného. Až zevrubnější hledání mi dalo i jiný význam – imaginární hrdina pulpové literatury devatenáctého a dvacátého století obvykle vyzbrojený ruční palnou zbraní se slušnou palebnou kapacitou i účinkem v cíli. Ano, to se mi podobalo víc.

Ukázky z knihy:

TRITON-logo

892 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.