Ocenění

Divocí tygři moře opět připlouvají… (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 22 prosince 2015 13.50

Legenda hrdinské fantasy, Robert E. Howard, je po celém světě znám především jako tvůrce barbarského Conana, ovšem za svůj krátký život vytvořil mnoho silných mužů, ať už žili v bájné minulosti jako král Kull či v dobách ne zase tak vzdálených jako piktský válečník Bran Mak Morn či puritánský dobrodruh Solomon Kane. Někteří z nich brázdili nebezpečné vody moří stejně jako Cormac Mac Art, Kelt v čele pirátské bandy Vikingů, a opomenout bychom dozajista neměli ani irského vyvržence Turlogha OʼBriena. Příběhy posledních dvou jmenovaných hrdinů stvořených geniální myslí spisovatele Roberta E. Howarda shrnuje sbírka Tygři moře, která vychází v českém překladu už potřetí a jistě ne naposledy…

tygrimore-obalka

Robert E. Howard: Tygři moře

brožovaná, překlad Michael Bronec, obálka Boris Vallejo, 296 stran, cena 219 Kč

Sbírka povídek s hrdiny, které mohlo stvořit pouze pero mistra žánru fantasy Roberta E. Howarda.

Cormac Mac Art, válečník, vždy připraven bojovat se silami pekla a nočními můrami, pokud mu stojí v cestě, renegát – Kelt v čele bandy Vikingů bojující proti všem, pirát – pro přítele či jen z žertu by neváhal zaútočit i na věže bájné Atlantidy, vyvrženec – pro svár se svým králem odsouzen k smrti, pokud by se vrátil domů.

Turlogh OʼBrien, irský vyvrženec, strašlivý bojovník a schopný stratég.

V mnohých dobrodružstvích, kde sviští meče a bouří vlny oceánu, se setkáte s opravdovými muži. Bojují hrdě a nelítostně a nezaleknou se zla v jakékoli podobě.

Ukázka z knihy:

laser-logo

953 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.