Ocenění

Agenti Úřadu v boji s Žabím morem (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 5 února 2015 9.30

Novinka vydavatelství Comics Centrum, edice Na přání, má mezi čtenáři úspěch a pokračuje druhým letošním titulem. Už nyní si mohou fanoušci série Ú.P.V.O., která doplňuje slavný příběh o Hellboyovi, objednávat trojku Žabí mor. Zkratka Ú. P. V. O. znamená Úřad paranormálního výzkumu a obrany, který by vám měl být více než povědomý, pokud jste někdy zavítali do světa Hellboye. Pro fanoušky rohatého bojovníka je tato souběžná série naprostou nutností, a to i přesto, že v ní sám Hellboy nevystupuje. Ostatní členové vyšetřovacího týmu mají totiž i po jeho odchodu stále spoustu práce s komplikovanými a napínavými případy. V třetím dílu série se ujal psaní příběhu poprvé sám autor a duchovní otec Hellboye Mike Mignola a poodhalil roušku jednoho z největších tajemství – původ Abea Sapiena.

Přestože má tento díl pořadové číslo tři, jedná se o začátek celé série Ú. P. V. O. Minulé díly byly pouze sebranými povídkami náhodně vytvořenými různými autory pro různé příležitosti. Od tohoto dílu ale řada běží souběžně s příběhy Hellboye. Díky tomu, že je píše samotný Mike Mignola, do sebe vše skvěle zapadá. O popularitě série jasně hovoří to, že v USA už v rámci ní vyšlo neuvěřitelných 28 knih, vysvětluje Václav Dort, šéfredaktor vydavatelství Comics Centrum. Ú. P. V. O. 3: Žabí mor patří do nové edice vydavatelství Comics Centrum Na přání. To znamená, že každý další díl komiksové řady vyjde jen v případě, že si jej do stanoveného termínu objedná minimálně pět set zájemců. První titul, pokračování série Zámek a klíč, měl velký úspěch a nyní je již ve výrobě. Žabí mor si mohou čtenáři objednávat do 22. února, vyjde pak 23. března. Předchozí díly má vydavatelství ve standardní nabídce. Více informací najdete na www.comicscentrum.cz.

Mike Mignola a Guy Davis: Ú.P.V.O. 3 – Žabí mor

vázaná, překlad Jan Kantůrek, 128 stran, 399 Kč, vyjde 23. března

Při přestřelce v jisté tajné laboratoři unikne obří spóra a vypukne žabí mor. Agenti Úřadu paranormálního výzkumu a obrany mají plné ruce práce, aby zastavili šílence, který se snaží dokončit plány na zničení světa, započaté mnichem Rasputinem v knize Hellboy 1: Sémě zkázy. Poprvé se v této knize Ú. P. V. O. ujal sám Mike Mignola psaní dalších příběhů svých fantastických hrdinů a poodhalil roušku jednoho z jejich největších tajemství – původ Abea Sapiena.

Ukázka z knihy:

468 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.