Ocenění

Ultimate Spider-Man a spol.

Autor | Aktuality | Úterý 31 ledna 2012 9.35

Pro všechny, kteří si stěžovali, že nakladatelství Crew zapomíná na klasické americké komiksy, je tu dobrá zpráva. Od února začne vycházet nový komiksový magazín, ve kterém se bude o téměř sto stránek dělit Ultimate Spider Man od Briana M. Bendise (Daredevil, Powers) s Ultimate Fantastic Four od Warrena Ellise (Fell, Transmetropolitan) a později s Ultimate X-Meny Marka Millara (Wanted: Mrtvý nebo živý, Kick-Ass: Nářez). Jde o ambiciózní projekt, ze kterého má Crew už nyní připravené první tři sešity. Komiksový magazín vycházející pod názvem Ultimate Spider-Man a spol. bude vycházet jako dvouměsíčník. Projekt by měl být dostupný i mladším a ne tak movitým čtenářům, tzn. sto stran za pouhých 199 korun. Což zase není tak špatné, za pořádnou komiksovou nálož.

Ukázky z magazínu najdete v galerii na stránkách nakladatelství Crew.

Řada Ultimate (ze které možná znáte temnější verzi Avenger – Ultimates) zachycuje staré známé hrdiny v moderní době a v moderním stylu. Popisuje jejich osudy od jejich začátků a tak, jak je neznáte. Slavní tvůrci se inspirovali legendami (takže můžete být svědky toho, jak se šprt Petr Parker změní v úžasného Spider-Mana i jak se Fantastická čtyřka poprvé utká s doktorem Doomem), ale vyrazili vlastní cestou – a tak se může stát, že postava, která v klasických řadách vystupuje už padesát let, tady umře v prvních sešitech. Tvůrci nepojímají komiks ani tak jako nekonečnou řadu, ale spíš jako seriál, který má svůj začátek a dost často i konec. Neexistuje nikdo, kdo by byl nedotknutelný. Řada Ultimate se rychle stala hitem a v prodejích často předběhla i klasické řady. Nejen proto, že je do ní snadné nastoupit, že od vás nevyžaduje znalosti komiksové historie a nestaví tak na monumentálních crossoverech – ale hlavně proto, že je akční, zábavná, dynamická a skvěle kreslená. Takže doufáme, že si ji oblíbí i čeští čtenáři.

Součástí magazínu bude i znovuoživená rubrika doktora Arachna, ve které se bude odpovídat na vaše dotazy… a že si ho budete moci i za výhodnější cenu předplatit. A také se pracuje na speciální internetové stránce přímo k tomuhle fenoménu – ale o tom zase až někdy příště.

1 565 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by ixo87 — 5.2.2012 @ 16.27

    bude aj predplatne na Slovensko? 🙂

  2. Komentáře by Martin Sust — 9.2.2012 @ 16.02

    Nevím, ale české je zde: http://www.send.cz/casopis/790/ultimate-spider-man

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.