Ocenění

Černá flotila, někdejší pýcha lidstva… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 20 června 2016 19.45

Seznamte se s kapitánem Jacksonem Wolfem. Jeho nadřízení jím opovrhují, podřízení ho neuznávají a velí lodi, která měla nejlepší za sebou už v době, kdy se on sám narodil. A jako kdyby to nestačilo, musí najednou zrušit naprosto nutnou údržbu a dělat poslíčka politikům, kteří klidně riskují život jeho, posádky a vlastně kohokoliv. A k tomu si připočtěte novou důstojnici, která doufá v rychlý kariérní postup… Jenže pro Jacksona je to denní chleba – slouží přece u Černé flotily! Ta byla kdysi pýchou lidstva, odvážně brázdila vesmírné dálavy a sváděla líté boje mimo světla reflektorů v naprosté temnotě mezi hvězdami. Postupem času se ale stala odkladištěm těch nejhorších nebo nejproblematičtějších adeptů na vesmírné řemeslo…

valecna-lod-obalka

Joshua Dalzelle: Válečná loď

brožovaná, překlad Jakub Mařík, obálka Adam Burn, 256 stran, 249 Kč

Když nadsvětelný pohon otevřel cestu k bezpočtu světů a jejich zdánlivě neomezeným zdrojům, lidstvo, připravené o nejčastější záminky k válce, vstoupilo do nové éry dvě stě padesát let dlouhého míru. Z flotil jednotlivých členů Terranské konfederace se staly pouhé politické nástroje ovládané byrokraty a mezinárodní Černá flotila pověřená obranou Konfederace se pomalu mění v odkladiště problémových lodníků a neoblíbených důstojníků.

TCS Modrý kabát pod velením kapitána Jacksona Wolfa je jednou z posledních skutečných válečných lodí skomírající Černé flotily, které kvůli rozpočtovým škrtům hrozí úplné zrušení. Když však tajná mise zavede Modrý kabát na samý okraj Konfederace, narazí tam na nečekanou hrozbu, která všechno změní. Konfederace se ocitá na pokraji války a její první a jedinou obrannou linií se stává čtyřicet let starý torpédoborec s minimální zanedbanou výzbrojí, posádkou považovanou za odpad Hvězdné flotily a kapitánem, nad kterým už každý zlomil hůl. Pokud má lidstvo přežít, musí se vrátit ke kořenům a znovu v sobě rozdmýchat oheň války.

Ukázka z knihy:

fantom-logo-small

1 208 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.