Ocenění

Budou záhady Oblasti X vyřešeny? (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 20 listopadu 2017 21.55

Jeff VanderMeer, dříve uznávaný jako autor odvážně vizionářských příběhů spíše pro menší okruh čtenářů, se díky fenomenálnímu úspěchu románové trilogie Jižní Zóna pomalu stává nefalšovanou literární hvězdou, k čemuž mu patrně dopomůže i hvězdně obsazená filmová Anihilace. Rovněž jeho nedávno publikovaný román Borne se dost možná dočká zfilmování a na plánovaný thriller Hummingbird Salamander už zakoupil práva Netflix. Není divu, že si Argo se třetím dílem úspěšné série pospíšilo a natěšení čtenáři se ho dočkají ještě před letošními Vánocemi. V závěrečné části trilogie Jižní Zóna budou záhady Oblasti X možná vyřešeny, ovšem důsledky dosavadních událostí nebudou přesto o nic méně závažné – a o nic méně děsivé…

Adaptace_obalka

Jeff VanderMeer: Adaptace

vázaná, překlad Pavel Bakič, obálka Pablo Delcan, 280 stran, 298 Kč

V Oblasti X, záhadné divočině, která se třicet let brání vydat svá tajemství a odráží marné snahy jedné expedice za druhou, vládne zima. Agentura pověřená jejím zkoumáním a kontrolou nad ní – Jižní Zóna – v chaosu po jejím rozšíření zkolabuje. Teprve nyní se poslední, zoufalý tým vydává přes hranici, aby se pokusil dosáhnout odlehlého ostrova, jenž by snad mohl skrývat odpovědi na otázky, které jeho členové hledají. Pokud neuspějí, okolní svět bude vážně ohrožen.

Adaptace proniká hlouběji k okolnostem, které obklopovaly vznik Oblasti X. Co bylo příčinou této nepřirozené proměny? Komu z těch mnoha, kteří se o to pokusili, se podařilo alespoň přiblížit k pochopení Oblasti X, a na kom zanechala nezvratné následky?

V závěrečné části románové trilogie Jižní Zóna budou záhady Oblasti X možná vyřešeny, ovšem důsledky dosavadních událostí nebudou přesto o nic méně závažné – a o nic méně děsivé.

Ukázka z knihy:

Související odkazy:

Vstoupíte do záhadné Oblasti X? (ukázka)

Vydejte se na výpravu do Oblasti X (recenze)

Veletržní novinky 2017: ARGO (ukázky)

Paranoia, snění a Autorita (recenze)

argo-logo

1 142 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.