Ocenění

Druhý svazek Rádčské trilogie na obzoru (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 24 Březen 2017 17.20

Příznivci vesmírné science fiction se v poslední době těší z řady zajímavých titulů. Nakladatelství Brokilon jim ve své řadě Evropské space opery nabízí romány napsané převážně domácími či nám blízkými autory. Fantom Print je zahrnuje hitovkami z ranku válečné space opery. Triton ve slušném tempu zahrnuje čtenáře svazky obsáhlé románové série Expanze od Jamese S. A. Coreyho a jako bonus nedávno nabídl další objemný kousek od Alastaira Reynoldse. A další atraktivní kousky se chystají. Jedním z nich je i druhý díl na anglo-americkém trhu velmi úspěšné a prestižními oceněními doslova zavalené Rádčské trilogie od Ann Leckeiové, na který se můžeme těšit už 17. dubna. Pro netrpělivce pak přikládáme ukázku…

Ve-sluzbach-mece

Ann Leckieová: Ve službách Meče

vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka John Harris, 336 stran, 369 Kč

Co kdybyste měli k dispozici tisíce těla a všemocnou technologii? A co kdyby vám to všechno zničehonic sebrali?

Vládce Rádče svěřila Breq velení nad Milostí Kalr a poslala je na jediné místo, kam by byly ochotné se vypravit: na stanici Athoek, kde v zahradnictví pracuje sestra poručice Awn. Tato stanice byla připojena už před šesti sty lety a všichni obyvatelé jsou plně civilizovaní – nebo by měli být.

Nic však není tak poklidné, jak se zdá. Staré národy pořád vzbuzují nervozitu a athoekské stanici Al to na klidu nepřidá. Navíc se zdá, že i Presgery zajímá, co se tu děje… Je jejich zájem bez postranních úmyslů?

Ve službách Meče je druhý díl z Rádčské trilogie, za niž Ann Leckieová obdržela tři nejvýznamnější ceny za sci-fi literaturu: Hugo, Nebula a Cena Arthura C. Clarka.

Ukázka z knihy:

plus-logo

715 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Comment by Cloudy — 24.3.2017 @ 20.36

  Že by se nám ten rok konečně trochu rozjel?

  Líbí/nelíbí: Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Comment by Toolshed — 25.3.2017 @ 1.37

  Cloudy: No už by sa aj celkom patrilo, zatiaľ toho veľa nebolo :/

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Comment by Slavo — 26.3.2017 @ 9.37

  I keď si nemyslím, že je to také dobré, ako sa nás snaží presvedčiť nakladateľ, druhý diel kupujem. Som celkom zvedavý, ako to bude pokračovať.

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Comment by Julianne — 26.3.2017 @ 16.46

  Slavo: Je to o hodně jiné než první díl. V něm jsme propluli slušným kusem galaxie, navštívili různé světy, teprve se seznamovali s postavami, odkrývali více linií… Dvojka je o hodně komornější, malinko třeba ve stylu Třetího drápu božího.

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Comment by Slavo — 27.3.2017 @ 9.05

  Skôr som mal na mysli prvý diel, kde som mal trochu problém so Seiverden – takú otravnú postavu som v románe dávno nečítal a doteraz som nepochopil, prečo
  ju Breq dávno nenechala plávať, keď s ňou bolo toľko problémov. A určovanie pohlavia by malo byť pre x-ročnú UI hračkou. V druhom diele, dúfam, sa už toto nebude riešiť. Komornejšie kulisy mi nevadia, niektoré veci sú tam rozohrané veľmi dobre, takže sa teším na druhý diel.

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.