Ocenění

Druhý svazek Rádčské trilogie na obzoru (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 24 března 2017 17.20

Příznivci vesmírné science fiction se v poslední době těší z řady zajímavých titulů. Nakladatelství Brokilon jim ve své řadě Evropské space opery nabízí romány napsané převážně domácími či nám blízkými autory. Fantom Print je zahrnuje hitovkami z ranku válečné space opery. Triton ve slušném tempu zahrnuje čtenáře svazky obsáhlé románové série Expanze od Jamese S. A. Coreyho a jako bonus nedávno nabídl další objemný kousek od Alastaira Reynoldse. A další atraktivní kousky se chystají. Jedním z nich je i druhý díl na anglo-americkém trhu velmi úspěšné a prestižními oceněními doslova zavalené Rádčské trilogie od Ann Leckeiové, na který se můžeme těšit už 17. dubna. Pro netrpělivce pak přikládáme ukázku…

Ve-sluzbach-mece

Ann Leckieová: Ve službách Meče

vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka John Harris, 336 stran, 369 Kč

Co kdybyste měli k dispozici tisíce těla a všemocnou technologii? A co kdyby vám to všechno zničehonic sebrali?

Vládce Rádče svěřila Breq velení nad Milostí Kalr a poslala je na jediné místo, kam by byly ochotné se vypravit: na stanici Athoek, kde v zahradnictví pracuje sestra poručice Awn. Tato stanice byla připojena už před šesti sty lety a všichni obyvatelé jsou plně civilizovaní – nebo by měli být.

Nic však není tak poklidné, jak se zdá. Staré národy pořád vzbuzují nervozitu a athoekské stanici Al to na klidu nepřidá. Navíc se zdá, že i Presgery zajímá, co se tu děje… Je jejich zájem bez postranních úmyslů?

Ve službách Meče je druhý díl z Rádčské trilogie, za niž Ann Leckieová obdržela tři nejvýznamnější ceny za sci-fi literaturu: Hugo, Nebula a Cena Arthura C. Clarka.

Ukázka z knihy:

plus-logo

951 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

komentářů 5 »

 1. Comment od Cloudy — 24.3.2017 @ 20.36

  Že by se nám ten rok konečně trochu rozjel?

 2. Comment od Toolshed — 25.3.2017 @ 1.37

  Cloudy: No už by sa aj celkom patrilo, zatiaľ toho veľa nebolo :/

 3. Comment od Slavo — 26.3.2017 @ 9.37

  I keď si nemyslím, že je to také dobré, ako sa nás snaží presvedčiť nakladateľ, druhý diel kupujem. Som celkom zvedavý, ako to bude pokračovať.

 4. Comment od Julianne — 26.3.2017 @ 16.46

  Slavo: Je to o hodně jiné než první díl. V něm jsme propluli slušným kusem galaxie, navštívili různé světy, teprve se seznamovali s postavami, odkrývali více linií… Dvojka je o hodně komornější, malinko třeba ve stylu Třetího drápu božího.

 5. Comment od Slavo — 27.3.2017 @ 9.05

  Skôr som mal na mysli prvý diel, kde som mal trochu problém so Seiverden – takú otravnú postavu som v románe dávno nečítal a doteraz som nepochopil, prečo
  ju Breq dávno nenechala plávať, keď s ňou bolo toľko problémov. A určovanie pohlavia by malo byť pre x-ročnú UI hračkou. V druhom diele, dúfam, sa už toto nebude riešiť. Komornejšie kulisy mi nevadia, niektoré veci sú tam rozohrané veľmi dobre, takže sa teším na druhý diel.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.