Ocenění

Tomáš Bandžuch ve službách republiky

Autor | Aktuality | Čtvrtek 19 ledna 2012 7.30

Tomáš Bandžuch (nar. 1986) patří mezi nadějné mladé autory nastupující generace. Prozatím má za sebou jen několik málo publikovaných povídek pohříchu vydaných pouze v antologiích Strak na vrbě (na čemž není vůbec nic špatného, ale chtělo by to trochu rozšířit portfolio a oslovit i jiné čtenáře). Na druhou stranu, právě Straky jsou dnes snad jediným nakladatelstvím, které často a rádo dává šanci začínajícím autorům i knižně, za což jim patří velký dík. Podle slov Michaela Bronce je autorův román dost krvavý a temný a řeší se v něm případy Čarotvorných služeb navazujících na skutečnou historii… Zní to jako nadmíru zajímavý, originální a nápaditý debut, kterých je v poslední době pomálu. A navíc, kdo by stál pořád o ty profláklé tváře domácích autorských špiček!

Tomáš Bandžuch: Ve službách republiky

brožovaná, obálka Jiřina Kmínková, ilustrace Leonard Medek, 664 stran, 333 Kč, vychází 23. 1. 2012

Německá Zauberdienste a rodící se jednotky SS, sovětská NKVD, maďarský upír a polská léčitelka – a mezi tím vším bývalý legionář, nekromant a agent mladé Československé republiky Petr Hankl. To je špionážní thriller z prostředí magických tajných služeb, který vás zavede do širých mongolských stepí, polského pohraničí i do ulic Prahy a Berlína. A všude tam se bude rozhodovat o osudu světa, zmítaného následky světové války, která měla zůstat válkou jedinou. Jenže ta druhá už se chystá a démoni cítí krev.

1 436 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by hodny-hoch — 20.1.2012 @ 2.23

    To jsou hrozný kecy. Já být Broncem, tak se nakrknu. A kdo by stál „pořád o ty profláklé tváře domácích autorských špiček“? Asi tak 2-30.000 čtenářů? Od Medka po Kulhánka? Jinak slušnej pokus.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.