Ocenění

Kotleta a spol. proti náckům! (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 17 listopadu 2017 17.15

Domácí příznivci fantastiky milují tlusté antologie, a pokud je na knize velkým písmem uvedeno jméno Františka Kotlety ve spojení s krvelačným bojem proti „náckům“, pak je o úspěch předem postaráno. Však už se také hlasitě upozorňuje, že jde o knihu hodnou Ceny Akademie SFFH, i když ji dohromady ještě mnoho lidí nepřečetlo. Nacisté jsou sice atraktivní záporáci, přesto se v dílech českých autorů fantastiky objevují spíše sporadicky. Tento dluh splácí právě antologie Ve stínu říše, do níž editoři Boris Hokr a Leoš Kyša vybrali sedmnáct fantastických příběhů, kteří se na tematiku nacismu, druhé světové války a třetí říše dívají z pestré směsice úhlů pohledu. Pokud čekáte jen akční přestřelky a klasické „coby, kdyby“, budete možná překvapeni…

Ve_stinu_Rise_FRONT

Ve stínu Říše

sestavili Boris Hokr a Leoš Kyša

vázaná, obálka Satine Zillah, 664 stran, 575 Kč

I více než sedmdesát let po skončení druhé světové války tvoří třetí říše a vše s ní spojené nedílnou součást naší historie, ale také popkultury. Dokonalí padouši, slizcí gestapáci, hororové obrazy koncentračních táborů, brutální řežby na bitevních polích od Atlantiku po Pacifik, od Evropy přes Afriku po Asii…, ale i bláznivé černé komedie nebo svérázné městské legendy.

Jen máloco kdy podnítilo tolik rozmanitých příběhů. Málokdo dokáže představovat tak dokonalé bezcharakterní zlé postavy nebo naopak terče parodie a posměchu jako nacisté. Právě proto jsme dali nacisty na hraní těm nejlepším spisovatelům a spisovatelkám domácí fantastiky napříč generacemi. Připravte se na popkulturní blitzkrieg, jaký jste ještě nezažili!

Ukázka z knihy:

fantasticka_epocha_logo

1 393 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.